Особлива увага приділяється роботі студентського наукового гуртка, який впродовж 30 років активно працює на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією. Багато років поспіль керівником гуртка була тоді ще доцент, сьогодні доктор медичних наук, професор кафедри Федорців О.Є.

Професор О. Є. Федорців та доцент І. В. Кубей проводять засідання студентського наукового гуртка (2016 рік)

В подальшому естафету підхопили доценти Воронцова Т.О. та Кубей І.В. Надалі куратором гуртка була доцент Мудрик У.М., а з 2018 року - доц. Гаріян Т.В.

Доцент Т. О. Воронцова проводить засідання студентського наукового гуртка (2017 рік)

Тематика засідань гуртка тісно переплітається із науковими напрямками працівників кафедри. Щорічно відбувається до 10 засідань, на яких розглядаються питання етіології, патогенезу, клініко-лабораторної та диференційної діагностики соматичних та інфекційних захворювань у дітей, особливості їх лікування та профілактики. Студенти займаються зі своїми викладачами згідно обраних індивідуальних наукових напрямків. Такими напрямками роботи студентів на сьогодні є: психосоматичні особливості захворювань дитячого віку, особливості харчування дітей раннього віку та його роль у становленні здоров’я, принципи діагностики, лікування та профілактики при різних хронічних захворюваннях у дітей, вплив аномалій конституції на перебіг патології дитячого віку, алергія - хвороба цивілізації, диференціальна діагностика вродженого синдрому мальабсорбції, вроджених вад серця та дизбіозу у дітей, особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей у змінених екосоціальних умовах сьогодення. Раз в місяць (третя середа) відбуваються спільні засідання гуртківців та викладачів кафедри, на які готуються окремі повідомлення студентами згідно обраних тем НДР, а також розбір певних патологічних станів на клінічних прикладах. Тематика засідань відповідає затвердженому календарному плану.

Доц. О. М. Шульгай проводить тематичне засідання гуртка з основ раціонального харчування дітей (2017 рік)

На засіданні студентського наукового гуртка доц. Л. А. Волянська проводить клнічний розбір хворого з вродженим синдромом мальабсорбції (2017 рік)

Тематичне засідання студентського наукового гуртка: «Клініка, діагностика, лікування та профілактика серцево- судинних захворювань у дітей » проводить завідувач кафедри, проф. О. Р. Боярчук (2017рік)

.

Під час заняття на секції гуртка студенти відпрацьовують практичні навики по догляду за новонародженим (2017 рік)

Тематичне засідання з медичної генетики проводить доц. Н. М. Ярема (2017 рік)

Щорічно студенти-гуртківці беруть активну участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з педіатрії та медичної генетики, студентських наукових форумах, конгресах, науково-практичних конференціях. У 2017-2018 н. р. роботу окремих напрямків досліджень студентського наукового гуртка (СНГ) очолювали викладачі кафедри: проф. Боярчук О.Р., доц. Мудрик У.М., доц. Шульгай О.М., доц. Воронцова Т.О., доц. Синицька В.О., доц Кінаш М.І., доц. Волянська Л.А., доц Ярема Н.М., ас. Рогальська Я.В. Курує гурток доцент кафедри, кандидат медичних наук Мудрик Уляна Михайлівна. У поточному році у СНГ працювало 28 студентів, було проведено 9 засідань СНГ. На засідання гуртка часто запрошують ветеранів кафедри, які діляться із студентами своїм багаторічним досвідом наукової діяльності та науковими здобутками. Переможці першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади по педіатрії (Олійник Наталія Юріївна (5 курс, 13 група), Лопуга Ніна Миколаївна (5 курс, 5 група), проведеного на кафедрі, гідно витримали другий крок з-поміж студентів-медиків України, виборовши 7-ме місце.

Учасники ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з педіатрії, який відбувся 30-31 березня 2018 року в національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (2017 рік)

Гуртківці готуються до олімпіади по педіатрії (2017 рік)

Перший етап олімпіади (2017 рік)

Студенти-гуртківці відповідають на завдання комісії (2017 рік)

Студенти 5 курсу Тимчишин Наталія Миколаївна (26 група) та Сівак Катерина Сергіївна (26 група) представляли тернопільських студентів-медиків на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної генетики «Генетик-2017» у Харківському національному медичному університеті 19-21 квітня 2017року. Тимчишин Наталія була найкращою у вирішенні ситуаційних задач з медико-генеологічного аналізу, за що відзначена відповідною грамотою (2017 рік)

Студентами-гуртківцями за результатами проведених НДР підготовлено і опубліковано 8 робіт на черговому Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, проведеному на базі університету, 3 - на українських та закордонних студентських форумах, 1 стаття у профільних медичних журналах. Студенти-гуртківці разом з науковими керівниками активно долучаються до участі в різноманітних заходах, що проводяться в університеті та на кафедрі. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського другий рік поспіль проводить низку заходів з нагоди Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів.

25 квітня 2018 року акції відбулися за підтримки громадської організації «Рідкісні імунні захворювання», асоціації педіатрів Тернопільської області та за участю провідних спеціалістів-імунологів України (2018 рік)

Студент-гуртківець Віктор Міщанчук доповідає результати статистичних досліджень Синдрому Louis – Bar (2018 рік)

17 листопада 2018 року, в рамках Всесвітнього дня недоношених дітей, за участю студентів–гуртківців та викладачів кафедри проведено акцію: «Подаруй шанс кожній дитині» (2018 рік)

1 грудня традиційно відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. З метою підвищення глобальної обізнаності про проблему ВІЛ/СНІД кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією спільно з волонтерами Червоного Хреста України, волонтерами ТДМУ, тренерами «Клініки, дружньої до молоді», членами студентського наукового гуртка у 2018 році проведено ряд акцій, приурочених до цієї дати. Волонтерами були приготовлені символічні «БЕЗПЕЧНІ КЕКСИ», а виручені кошти передані ВІЛ-інфікованим, протягом дня працювала пересувна лабораторія експрес-тестування на ВІЛ. Волонтери запрошували всіх бажаючих дізнатися свій ВІЛ-статус. В рамках акції проведені уроки з використанням інтерактивних методик для старшокласників Тернопільських шкіл, на яких розглянуті життєві ситуації з можливими ризиками зараження. Молоді люди з цікавістю переглянули спеціально підготовлені ролики з проблем ВІЛ/СНІДу. Волонтери повідомили учням про можливість анонімного проходження експрес-тесту на СНІД в Тернополі. Проведені заходи направлені на формування свідомого і відповідального ставлення молодих людей не тільки до особистої безпеки, а й безпеки оточуючих та на зменшення стигматизаціії.

Гуртківці активно долучаються до акцій милосердя, зорганізованих небайдужими медиками для дітей-сиріт м. Тернополя та м. Донецьк, приурочених святу Святого Миколая та Різдва Христового (2018 рік)

Доц. Т. О. Воронцова, студенти- гуртківці з подарунками для дітей-сиріт (2018 рік)

Студенти-гуртківці під час відвідин Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (2018 рік)

У грудні 2018, за сприяння Тернопільського державного медичного університету, працівників кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, студентів-гуртківців відбулася поїздка у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Під час відвідин доставлено медичну гуманітарну допомогу, солодощі, книги.

Студенти гуртка брали участь у XХІІ Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених" та здобули таких успіхів:

Міщанчук В. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом І ст.

Мостова Л. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Трендовацька Н. -ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Комар А.- ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Загричук Ю. -ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Косовська В. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом І ст.

Сивик М. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Петреман Т. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Левицька С. - Панасюк М.-ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль.

Боднарчук Н. -Особливості медичної активності батьків дітей з гастроентерологічною патологією. Диплом ІІ ст

Полюхович Т. -ХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль.

Косовська В. – 4 курс, 2 група, конкурс стипендіальної програми «Завтра. UA» Фонду Віктора Пінчука. Переможець конкурсу.


У березні 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з педіатрії,який пройшов на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, в ході якого наші студентки вибороли призові місця в особистій першості. На фото призери - Н. Олійник та Н. Лопуга (2018 рік)

Переможець Олімпіади з педіатрії – Наталя Олійник (студентка 6 курсу 13 гр.), яка посіла І місце та професор В.М. Лукащук (2018 рік)

Студентки 5 курсу лікувального факультету ТДМУ Ольга Стельмах та Катерина Захарчук представляли ТДМУ на II етапі Всеукраїнської олімпіади та школи з медичної генетики "Генетик-2018", яка відбулася на базі Харківського національного медичного університету (2018 рік)

Переможець Олімпіади з медичної генетики Стельмах О. (ІІІ місце) з організаторами – викладачами Харківського національного медичного університету (2018 рік)

У 2019-2020 навчальному році ведеться робота наукового студентського гуртка. Триває підготовка до ІІ –го етапу Олімпіади та конкурсу студентських наукових робіт, в ході якої поглиблено проходить розбір проблем дитячої кардіології, пульмонології, гастроентерології, імунології та інших актуальних питань в педіатрії.

Студенти наукового гуртка працюють з маленькими пацієнтами у відділеннях ТОДККЛ (2019 рік)

Гуртківці з доцентом Т. В. Гаріян на засіданні СНГ (2019 рік)

Під час секційних засідань, значна увага приділяється відпрацюванню алгоритмів практичних навичок з обстеження та догляду за дітьми різного віку, особливо в період новонародженості, надання невідкладної медичної допомоги у педіатричнй практиці.

22-29 квітня щороку у світі відбуваються заходи, присвячені приверненню уваги до теми первинних імунодефіцитів. Це вкрай необхідно, щоб медична спільнота та громадськість більше знали про це. Не залишилась осторонь й кафедра дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Первинні імунодефіцити (ПІД) у дітей та дорослих зумовлюють розвиток частих рецидивуючих інфекцій, які тяжко піддаються лікуванню. За статистикою, з 500 людей 1 має імунодефіцит. З насторожуючими ознаками, визначеними представниками фонду «Jeffrey Modell Foundation» та Асоціації імунологів України, повинен бути ознайомлений кожен клініцист, адже сьогодні відомо понад 350 різних ПІД.

Проф. О. Р. Боярчук з гуртківцями 5 та 6 курсів медичного факультету з матеріалами діагностики первинних імунодефіцитів (2019 рік)

Акцію, яка мала на меті нагадати лікарям та розповісти пацієнтам про цю проблему, було проведено у поліклінічному відділенні №1 ТМДКЛ. Майбутні лікарі спілкувалися з досвідченими педіатрами, з батьками маленьких пацієнтів.

Учасники наукового гуртка 23 групи 5 курсу медичного факультету та керівник наукового гуртка доц. Т. В. Гаріян (2019 рік)

У вересні 2019-2020 навчального року студентський науковий гурток розпочав свою діяльність зі знайомства з комунікативними особливостями в педіатрії. Також студенти допомогли організувати виставку робіт дітей-пацієнтів з первинними імунодефіцитами в ТОДКЛ, які будуть представлені на 5 міжнародному фестивалі у м. Будапешт, Угорщина. Такі заходи мають на меті привернути увагу медиків та пересічних громадян до проблем пацієнтів з первинними імунодефіцитами. Студенти також жваво цікавляться не тільки науковою та лікувальною роботою, а й роботою з громадськими організаціями. Робота студентів в СНГ є різноплановою: від підготовки цікавих повідомлень до розбору з викладачем рідких нозологічних одиниць. Така методика допомагає розвивати клінічне мислення, дає можливість уявити себе практичним лікарем. Велике значення в цьому відіграє спілкування з дітьми, як пацієнтами та їх батьками. 25 жовтня 2019 року на Театральному майдані нашого міста відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню Spina Bifida і гідроцефалії. В заході взяли участь викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського – асистенти Глушко К.Т., Бурбела Е.І., Добровольська Л.І., Рогальська Я.В. та доцент Ярема Н М., а також студенти 3, 5, 6 курсів медичного факультету та представники громадської організації батьків дітей зі spina bifida «Сяйво духу» – Мар’яна Кошманюк та Ірина Хайєцька.


Акція, присвячена всесвітньому дню Spina Bifida і гідроцефалії на Театральному майдані (2019 рік)

Робота студентського наукового гуртка у 2019-2020 навчальному році була надзвичайно продуктивною. Цього річ долучилося багато студентів 4-6 курсів, що виявилися дуже активними та зацікавленими. Клінічні обходи у відділеннях ТОДКЛ супроводжувались розборами випадків, а також переглядом та обговоренням презентацій, які студенти створювали самостійно.

Клінічні обходи студентів-гуртківців з куратором СНГ доц. Т. В. Гаріян (2020 рік)

Також учасники СНГ проводили активну санітарно-просвітницьку роботу у школах. Для молодших класів було проведено «Уроки здоров’я», для середніх – обговорення профілактики грипу та ГРВІ, а для старшокласників – шкідливість та наслідки вейпінгу з інтересними бесідами, вікторинами та роздачею інформаційних листівок.

Учасники СНГ проводять санітарно - просвітницьку роботу у школах (2020 рік)

За ініціативою студентів СНГ було організовано «День здоров’я» для жителів міста, на якому майбутні фахівці проводили вимірювання артеріального тиску, визначення рівня глюкози, надання інформації щодо здорового харчування та профілактики ендемічного зобу серед дитячого та дорослого населення.

Учасники СНГ проводять «День здоров’я» для жителів міста (2020 рік)

16-19 жовтня у віртуальному режимі відбулась 8 Європейська конференція лікарів педіатрів (8th Congress of the European Academy of Paediatric Societies), (EAPS 2020). Розглядались різноманітні питання лікування та діагностики в педіатричній практиці. Серед робіт молодих науковців була наукова праця студентки 6 курсу Анастасії Гайди - "Диференційна діагностика мігруючої еритеми та вузлуватої еритеми у дітей", написана під керівництвом доцента кафедри С. О. Никитюк. Робота викликала дискусію та інтерес у колег.

Наукова робота студентки 6 курсу Гайди Анастасії на Європейській конференції лікарів педіатрів EAP-2020 (2020 рік)

8 Європейська конференція лікарів педіатрів (8th Congress of the European Academy of Paediatric Societies (EAPS 2020), which was held virtually on October 16-19, 2020) (2020 рік)