Студентський науковий гурток

Діяльність студентського наукового гуртка

Особлива увага приділяється роботі студентського наукового гуртка, який впродовж 30 років активно працює на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією.

Багато років поспіль керівником гуртка була тоді ще доцент, сьогодні доктор медичних наук, професор кафедри Федорців О.Є.

Професор О. Є. Федорців та доцент І. В. Кубей проводять засідання студентського наукового гуртка, 2013 рік.

В подальшому естафету підхопили доценти Воронцова Т.О. та Кубей І.В. Надалі куратором гуртка була доцент Мудрик У.М., а з 2018 року - ас. Гаріян Т.В.

Доцент Т. О. Воронцова проводить засідання студентського наукового гуртка, 2017 рік.

Тематика засідань гуртка тісно переплітається із науковими напрямками працівників кафедри. Щорічно відбувається до 10 засідань, на яких розглядаються питання етіології, патогенезу, клініко-лабораторної та диференційної діагностики соматичних та інфекційних захворювань у дітей, особливості їх лікування та профілактики. Студенти займаються зі своїми викладачами згідно обраних індивідуальних наукових напрямків. Такими напрямками роботи студентів на сьогодні є: психосоматичні особливості захворювань дитячого віку, особливості харчування дітей раннього віку та його роль у становленні здоров’я, принципи діагностики, лікування та профілактики при різних хронічних захворюваннях у дітей, вплив аномалій конституції на перебіг патології дитячого віку, алергія - хвороба цивілізації, диференціальна діагностика вродженого синдрому мальабсорбції, вроджених вад серця та дизбіозу у дітей, особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей у змінених екосоціальних умовах сьогодення.

Раз в місяць (третя середа) відбуваються спільні засідання гуртківців та викладачів кафедри, на які готуються окремі повідомлення студентами згідно обраних тем НДР, а також розбір певних патологічних станів на клінічних прикладах. Тематика засідань відповідає затвердженому календарному плану.

Тематичне засідання студентського наукового гуртка: «Клініка, діагностика, лікування та профілактика серцево- судинних захворювань у дітей » проводить завідувач кафедри, проф. О. Р. Боярчук, 2018 рік.

Доц. Л. М. Шульгай проводить тематичне засідання гуртка з основ раціонального харчування дітей, 2018 рік.

На засіданні студентського наукового гуртка доц. Л. А. Волянська проводить клнічний розбір хворого з вродженим синдромом мальабсорбції, 2018 рік.

Під час заняття на секції гуртка студенти відпрацьовують практичні навики по догляду за новонародженим, 2017 рік.

Тематичне засідання з медичної генетики проводить доц. Н. М. Ярема, 2018 рік.

Щорічно студенти-гуртківці беруть активну участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з педіатрії та медичної генетики, студентських наукових форумах, конгресах, науково-практичних конференціях. У 2016-2017 н. р. роботу окремих напрямків досліджень студентського наукового гуртка (СНГ) очолювали викладачі кафедри: проф. Боярчук О.Р., доц. Мудрик У.М., доц. Шульгай О.М., доц. Воронцова Т.О., доц. Синицька В.О., доц Кінаш М.І., доц. Волянська Л.А., доц Ярема Н.М., ас. Рогальська Я.В. Курує гурток доцент кафедри, кандидат медичних наук Мудрик Уляна Михайлівна. У поточному році у СНГ працювало 28 студентів, було проведено 9 засідань СНГ.

На засідання гуртка часто запрошують ветеранів кафедри, які діляться із студентами своїм багаторічним досвідом наукової діяльності та науковими здобутками.

Переможці першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади по педіатрії (Олійник Наталія Юріївна (5 курс, 13 група), Лопуга Ніна Миколаївна (5 курс, 5 група), проведеного на кафедрі, гідно витримали другий крок з-поміж студентів-медиків України, виборовши 7-ме місце.

Учасники ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з педіатрії, який відбувся 30-31 березня 2017 року в національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця.

Гуртківці готуються до олімпіади по педіатрії, 2018 рік.

Перший етап олімпіади, 2018 рік.

Студенти-гуртківці відповідають на завдання комісії, 2018 рік.

Студенти 5 курсу Тимчишин Наталія Миколаївна (26 група) та Сівак Катерина Сергіївна (26 група) представляли тернопільських студентів-медиків на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної генетики «Генетик-2017» у Харківському національному медичному університеті 19-21 квітня 2017року. Тимчишин Наталія була найкращою у вирішенні ситуаційних задач з медико-генеологічного аналізу, за що відзначена відповідною грамотою.

Студентами-гуртківцями за результатами проведених НДР підготовлено і опубліковано 8 робіт на черговому Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, проведеному на базі університету, 3 - на українських та закордонних студентських форумах, 1 стаття у профільних медичних журналах.

Студенти-гуртківці разом з науковими керівниками активно долучаються до участі в різноманітних заходах, що проводяться в університеті та на кафедрі. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського другий рік поспіль проводить низку заходів з нагоди Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів.

25 квітня 20017 року акції відбулися за підтримки громадської організації «Рідкісні імунні захворювання», асоціації педіатрів Тернопільської області та за участю провідних спеціалістів-імунологів України, 2017 рік.

Студент-гуртківець Віктор Міщанчук доповідає результати статистичних досліджень Синдрому Louis – Bar, 2017 рік.

17 листопада 2017 року, в рамках Всесвітнього дня недоношених дітей, за участю студентів–гуртківців та викладачів кафедри проведено акцію: «Подаруй шанс кожній дитині», 2017 рік.

1 грудня традиційно відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

З метою підвищення глобальної обізнаності про проблему ВІЛ/СНІД кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією спільно з волонтерами Червоного Хреста України, волонтерами ТДМУ, тренерами «Клініки, дружньої до молоді», членами студентського наукового гуртка у 2017 році проведено ряд акцій, приурочених до цієї дати. Волонтерами були приготовлені символічні «БЕЗПЕЧНІ КЕКСИ», а виручені кошти передані ВІЛ-інфікованим, протягом дня працювала пересувна лабораторія експрес-тестування на ВІЛ. Волонтери запрошували всіх бажаючих дізнатися свій ВІЛ-статус. В рамках акції проведені уроки з використанням інтерактивних методик для старшокласників Тернопільських шкіл, на яких розглянуті життєві ситуації з можливими ризиками зараження. Молоді люди з цікавістю переглянули спеціально підготовлені ролики з проблем ВІЛ/СНІДу. Волонтери повідомили учням про можливість анонімного проходження експрес-тесту на СНІД в Тернополі. Проведені заходи направлені на формування свідомого і відповідального ставлення молодих людей не тільки до особистої безпеки, а й безпеки оточуючих та на зменшення стигматизаціії.

Гуртківці активно долучаються до акцій милосердя, зорганізованих небайдужими медиками для дітей-сиріт м. Тернополя та м. Донецьк, приурочених святу Святого Миколая та Різдва Христового, 2016 рік.

Доц. Т. О. Воронцова, студенти- гуртківці з подарунками для дітей-сиріт, 2018 рік.

Студенти-гуртківці під час відвідин Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, 2017 рік.

У грудні 2017, за сприяння Тернопільського державного медичного університету, працівників кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, студентів-гуртківців відбулася поїздка у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Під час відвідин доставлено медичну гуманітарну допомогу, солодощі, книги.

Студенти гуртка брали участь у XХІІ Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених" та здобули таких успіхів:

Міщанчук В. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом І ст.

Мостова Л. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Трендовацька Н. -ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Комар А.- ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Загричук Ю. -ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Косовська В. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом І ст.

Сивик М. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Петреман Т. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.

Левицька С. - Панасюк М.-ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль.

Боднарчук Н. -Особливості медичної активності батьків дітей з гастроентерологічною патологією. Диплом ІІ ст

Полюхович Т. -ХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль.

Косовська В. – 4 курс, 2 група, конкурс стипендіальної програми «Завтра. UA» Фонду Віктора Пінчука. Переможець конкурсу.


У березні 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з педіатрії,який пройшов на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, в ході якого наші студентки вибороли призові місця в особистій першості. На фото призери - Н. Олійник та Н. Лопуга, 2018 рік.

Переможець Олімпіади з педіатрії – Наталя Олійник (студентка 6 курсу 13 гр.), яка посіла І місце та професор В.М. Лукащук, 2018 рік.

Студентки 5 курсу лікувального факультету ТДМУ Ольга Стельмах та Катерина Захарчук представляли ТДМУ на II етапі Всеукраїнської олімпіади та школи з медичної генетики "Генетик-2018", яка відбулася на базі Харківського національного медичного університету в квітні 2018 року.

Переможець Олімпіади з медичної генетики Стельмах О. (ІІІ місце) з організаторами – викладачами Харківського національного медичного університету, 2018 рік.

У 2018-2019 навчальному році студенти наукового гуртка не тільки готують презентації, розбирають клінічні випадки, а й активно працюють практично з маленькими пацієнтами, здобуваючи майстерність у спілкуванні та розвиваючи свої комунікативні навички, 2018 рік.

У 2018-2019 навчальному році ведеться робота наукового студентського гуртка. Триває підготовка до ІІ –го етапу Олімпіади та конкурсу студентських наукових робіт, в ході якої поглиблено проходить розбір проблем дитячої кардіології, пульмонології, гастроентерології, імунології та інших актуальних питань в педіатрії, 2018 рік.

Під час секційних засідань, значна увага приділяється відпрацюванню алгоритмів практичних навичок з обстеження та догляду за дітьми різного віку, особливо в період новонародженості, надання невідкладної медичної допомоги у педіатричнй практиці.