Особлива увага приділяється роботі студентського наукового гуртка, який впродовж 30 років активно працює на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією. Багато років поспіль керівником гуртка була тоді ще доцент, сьогодні доктор медичних наук, професор кафедри О.Є. Федорців.
Професор О. Є. Федорців та доцент І. В. Кубей проводять засідання студентського наукового гуртка (2016 рік)
В подальшому естафету підхопили доценти Воронцова Т.О. та Кубей І.В. Надалі куратором гуртка була доцент Мудрик У.М., а з 2018 року - доц. Гаріян Т.В.
Доцент Т. О. Воронцова проводить засідання студентського наукового гуртка (2017 рік)
Тематика засідань гуртка тісно переплітається із науковими напрямками працівників кафедри. Щорічно відбувається до 10 засідань, на яких розглядаються питання етіології, патогенезу, клініко-лабораторної та диференційної діагностики соматичних та інфекційних захворювань у дітей, особливості їх лікування та профілактики. Студенти займаються зі своїми викладачами згідно обраних індивідуальних наукових напрямків. Такими напрямками роботи студентів на сьогодні є: психосоматичні особливості захворювань дитячого віку, особливості харчування дітей раннього віку та його роль у становленні здоров’я, принципи діагностики, лікування та профілактики при різних хронічних захворюваннях у дітей, вплив аномалій конституції на перебіг патології дитячого віку, алергія - хвороба цивілізації, диференціальна діагностика вродженого синдрому мальабсорбції, вроджених вад серця та дизбіозу у дітей, особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей у змінених екосоціальних умовах сьогодення. Раз в місяць (третя середа) відбуваються спільні засідання гуртківців та викладачів кафедри, на які готуються окремі повідомлення студентами згідно обраних тем НДР, а також розбір певних патологічних станів на клінічних прикладах. Тематика засідань відповідає затвердженому календарному плану.
Доц. О. М. Шульгай проводить тематичне засідання гуртка з основ раціонального харчування дітей (2017 рік)
На засіданні студентського наукового гуртка доц. Л. А. Волянська проводить клнічний розбір хворого з вродженим синдромом мальабсорбції (2017 рік)
Тематичне засідання студентського наукового гуртка: «Клініка, діагностика, лікування та профілактика серцево- судинних захворювань у дітей » проводить завідувач кафедри, проф. О. Р. Боярчук (2017 рік)
Під час заняття на секції гуртка студенти відпрацьовують практичні навики по догляду за новонародженим (2017 рік)
Тематичне засідання з медичної генетики проводить доц. Н. М. Ярема (2017 рік)
Щорічно студенти-гуртківці беруть активну участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з педіатрії та медичної генетики, студентських наукових форумах, конгресах, науково-практичних конференціях. У 2017-2018 н. р. роботу окремих напрямків досліджень студентського наукового гуртка (СНГ) очолювали викладачі кафедри: проф. Боярчук О.Р., доц. Мудрик У.М., доц. Шульгай О.М., доц. Воронцова Т.О., доц. Синицька В.О., доц Кінаш М.І., доц. Волянська Л.А., доц Ярема Н.М., ас. Рогальська Я.В. Курує гурток доцент кафедри, кандидат медичних наук Мудрик Уляна Михайлівна. У поточному році у СНГ працювало 28 студентів, було проведено 9 засідань СНГ. На засідання гуртка часто запрошують ветеранів кафедри, які діляться із студентами своїм багаторічним досвідом наукової діяльності та науковими здобутками. Переможці першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади по педіатрії (Олійник Наталія Юріївна (5 курс, 13 група), Лопуга Ніна Миколаївна (5 курс, 5 група), проведеного на кафедрі, гідно витримали другий крок з-поміж студентів-медиків України, виборовши 7-ме місце.
Учасники ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з педіатрії, який відбувся 30-31 березня 2018 року в національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (2017 рік)
Гуртківці готуються до олімпіади по педіатрії (2017 рік)
Перший етап олімпіади (2017 рік)
Студенти-гуртківці відповідають на завдання комісії (2017 рік)
Студенти 5 курсу Тимчишин Наталія Миколаївна (26 група) та Сівак Катерина Сергіївна (26 група) представляли тернопільських студентів-медиків на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної генетики «Генетик-2017» у Харківському національному медичному університеті 19-21 квітня 2017року. Тимчишин Наталія була найкращою у вирішенні ситуаційних задач з медико-генеологічного аналізу, за що відзначена відповідною грамотою (2017 рік)
Студентами-гуртківцями за результатами проведених НДР підготовлено і опубліковано 8 робіт на черговому Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, проведеному на базі університету, 3 - на українських та закордонних студентських форумах, 1 стаття у профільних медичних журналах. Студенти-гуртківці разом з науковими керівниками активно долучаються до участі в різноманітних заходах, що проводяться в університеті та на кафедрі. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського другий рік поспіль проводить низку заходів з нагоди Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів.
25 квітня 2018 року акції відбулися за підтримки громадської організації «Рідкісні імунні захворювання», асоціації педіатрів Тернопільської області та за участю провідних спеціалістів-імунологів України (2018 рік)
Студент-гуртківець Віктор Міщанчук доповідає результати статистичних досліджень Синдрому Louis – Bar (2018 рік)
17 листопада 2018 року, в рамках Всесвітнього дня недоношених дітей, за участю студентів–гуртківців та викладачів кафедри проведено акцію: «Подаруй шанс кожній дитині» (2018 рік)
1 грудня традиційно відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. З метою підвищення глобальної обізнаності про проблему ВІЛ/СНІД кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією спільно з волонтерами Червоного Хреста України, волонтерами ТДМУ, тренерами «Клініки, дружньої до молоді», членами студентського наукового гуртка у 2018 році проведено ряд акцій, приурочених до цієї дати. Волонтерами були приготовлені символічні «БЕЗПЕЧНІ КЕКСИ», а виручені кошти передані ВІЛ-інфікованим, протягом дня працювала пересувна лабораторія експрес-тестування на ВІЛ. Волонтери запрошували всіх бажаючих дізнатися свій ВІЛ-статус. В рамках акції проведені уроки з використанням інтерактивних методик для старшокласників Тернопільських шкіл, на яких розглянуті життєві ситуації з можливими ризиками зараження. Молоді люди з цікавістю переглянули спеціально підготовлені ролики з проблем ВІЛ/СНІДу. Волонтери повідомили учням про можливість анонімного проходження експрес-тесту на СНІД в Тернополі. Проведені заходи направлені на формування свідомого і відповідального ставлення молодих людей не тільки до особистої безпеки, а й безпеки оточуючих та на зменшення стигматизаціії.
Гуртківці активно долучаються до акцій милосердя, зорганізованих небайдужими медиками для дітей-сиріт м. Тернополя та м. Донецьк, приурочених святу Святого Миколая та Різдва Христового (2018 рік)
Доц. Т. О. Воронцова, студенти- гуртківці з подарунками для дітей-сиріт (2018 рік)
Студенти-гуртківці під час відвідин Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (2018 рік)
У грудні 2018, за сприяння Тернопільського державного медичного університету, працівників кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, студентів-гуртківців відбулася поїздка у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Під час відвідин доставлено медичну гуманітарну допомогу, солодощі, книги.
Студенти гуртка брали участь у XХІІ Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених" та здобули таких успіхів:
Міщанчук В. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом І ст.
Мостова Л. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.
Трендовацька Н. -ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.
Комар А.- ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.
Загричук Ю. -ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.
Косовська В. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом І ст.
Сивик М. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.
Петреман Т. - ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль. Диплом ІІ ст.
Левицька С. - Панасюк М.-ХХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль.
Боднарчук Н. -Особливості медичної активності батьків дітей з гастроентерологічною патологією. Диплом ІІ ст
Полюхович Т. -ХП міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, Тернопіль.
Косовська В. – 4 курс, 2 група, конкурс стипендіальної програми «Завтра. UA» Фонду Віктора Пінчука. Переможець конкурсу.
У березні 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з педіатрії,який пройшов на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, в ході якого наші студентки вибороли призові місця в особистій першості. На фото призери - Н. Олійник та Н. Лопуга (2018 рік)
Переможець Олімпіади з педіатрії – Наталя Олійник (студентка 6 курсу 13 гр.), яка посіла І місце та професор В.М. Лукащук (2018 рік)
Студентки 5 курсу лікувального факультету ТДМУ Ольга Стельмах та Катерина Захарчук представляли ТДМУ на II етапі Всеукраїнської олімпіади та школи з медичної генетики "Генетик-2018", яка відбулася на базі Харківського національного медичного університету (2018 рік)
Переможець Олімпіади з медичної генетики Стельмах О. (ІІІ місце) з організаторами – викладачами Харківського національного медичного університету (2018 рік)
У 2019-2020 навчальному році ведеться робота наукового студентського гуртка. Триває підготовка до ІІ –го етапу Олімпіади та конкурсу студентських наукових робіт, в ході якої поглиблено проходить розбір проблем дитячої кардіології, пульмонології, гастроентерології, імунології та інших актуальних питань в педіатрії.
Студенти наукового гуртка працюють з маленькими пацієнтами у відділеннях ТОДККЛ (2019 рік)
Гуртківці з доцентом Т. В. Гаріян на засіданні СНГ (2019 рік)
Під час секційних засідань, значна увага приділяється відпрацюванню алгоритмів практичних навичок з обстеження та догляду за дітьми різного віку, особливо в період новонародженості, надання невідкладної медичної допомоги у педіатричнй практиці.
22-29 квітня щороку у світі відбуваються заходи, присвячені приверненню уваги до теми первинних імунодефіцитів. Це вкрай необхідно, щоб медична спільнота та громадськість більше знали про це. Не залишилась осторонь й кафедра дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Первинні імунодефіцити (ПІД) у дітей та дорослих зумовлюють розвиток частих рецидивуючих інфекцій, які тяжко піддаються лікуванню. За статистикою, з 500 людей 1 має імунодефіцит. З насторожуючими ознаками, визначеними представниками фонду «Jeffrey Modell Foundation» та Асоціації імунологів України, повинен бути ознайомлений кожен клініцист, адже сьогодні відомо понад 350 різних ПІД.
Проф. О. Р. Боярчук з гуртківцями 5 та 6 курсів медичного факультету з матеріалами діагностики первинних імунодефіцитів (2019 рік)
Акцію, яка мала на меті нагадати лікарям та розповісти пацієнтам про цю проблему, було проведено у поліклінічному відділенні №1 ТМДКЛ. Майбутні лікарі спілкувалися з досвідченими педіатрами, з батьками маленьких пацієнтів.
Учасники наукового гуртка 23 групи 5 курсу медичного факультету та керівник наукового гуртка доц. Т. В. Гаріян (2019 рік)
У вересні 2019-2020 навчального року студентський науковий гурток розпочав свою діяльність зі знайомства з комунікативними особливостями в педіатрії. Також студенти допомогли організувати виставку робіт дітей-пацієнтів з первинними імунодефіцитами в ТОДКЛ, які будуть представлені на 5 міжнародному фестивалі у м. Будапешт, Угорщина. Такі заходи мають на меті привернути увагу медиків та пересічних громадян до проблем пацієнтів з первинними імунодефіцитами. Студенти також жваво цікавляться не тільки науковою та лікувальною роботою, а й роботою з громадськими організаціями. Робота студентів в СНГ є різноплановою: від підготовки цікавих повідомлень до розбору з викладачем рідких нозологічних одиниць. Така методика допомагає розвивати клінічне мислення, дає можливість уявити себе практичним лікарем. Велике значення в цьому відіграє спілкування з дітьми, як пацієнтами та їх батьками. 25 жовтня 2019 року на Театральному майдані нашого міста відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню Spina Bifida і гідроцефалії. В заході взяли участь викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського – асистенти Глушко К.Т., Бурбела Е.І., Добровольська Л.І., Рогальська Я.В. та доцент Ярема Н М., а також студенти 3, 5, 6 курсів медичного факультету та представники громадської організації батьків дітей зі spina bifida «Сяйво духу» – Мар’яна Кошманюк та Ірина Хайєцька.
Акція, присвячена всесвітньому дню Spina Bifida і гідроцефалії на Театральному майдані (2019 рік)
Робота студентського наукового гуртка у 2019-2020 навчальному році була надзвичайно продуктивною. Цього річ долучилося багато студентів 4-6 курсів, що виявилися дуже активними та зацікавленими. Клінічні обходи у відділеннях ТОДКЛ супроводжувались розборами випадків, а також переглядом та обговоренням презентацій, які студенти створювали самостійно.
Клінічні обходи студентів-гуртківців з куратором СНГ доц. Т. В. Гаріян (2020 рік)
Також учасники СНГ проводили активну санітарно-просвітницьку роботу у школах. Для молодших класів було проведено «Уроки здоров’я», для середніх – обговорення профілактики грипу та ГРВІ, а для старшокласників – шкідливість та наслідки вейпінгу з інтересними бесідами, вікторинами та роздачею інформаційних листівок.
Учасники СНГ проводять санітарно - просвітницьку роботу у школах (2020 рік)
За ініціативою студентів СНГ було організовано «День здоров’я» для жителів міста, на якому майбутні фахівці проводили вимірювання артеріального тиску, визначення рівня глюкози, надання інформації щодо здорового харчування та профілактики ендемічного зобу серед дитячого та дорослого населення.
Учасники СНГ проводять «День здоров’я» для жителів міста (2020 рік)
16-19 жовтня у віртуальному режимі відбулась 8 Європейська конференція лікарів педіатрів (8th Congress of the European Academy of Paediatric Societies), (EAPS 2020). Розглядались різноманітні питання лікування та діагностики в педіатричній практиці. Серед робіт молодих науковців була наукова праця студентки 6 курсу Анастасії Гайди - "Диференційна діагностика мігруючої еритеми та вузлуватої еритеми у дітей", написана під керівництвом доцента кафедри С. О. Никитюк. Робота викликала дискусію та інтерес у колег.
Наукова робота студентки 6 курсу Гайди Анастасії на Європейській конференції лікарів педіатрів EAP-2020 (2020 рік)
8 Європейська конференція лікарів педіатрів (8th Congress of the European Academy of Paediatric Societies (EAPS 2020), which was held virtually on October 16-19, 2020) (2020 рік)
І на дистанційному навчання наші чудові студенти продовжують дивувати своїми успіхами в навчанні. Так, студентка 520 групи Юлія Правак під керівництвом (підготовка до олімпіади) доцента кафедри Т. О. Воронцової здобула призове місце в секції "Педіатрія" Міжнародної онлайн-олімпіади студентів медичних вузів "Самарканд-2020", яка проводилась 11-12 грудня 2020 року на базі Самаркандського державного медичного інституту (м. Самарканд, Узбекистан).
Візитівка студентки 520 групи Юлії Правак, учасника секції "Педіатрія" Міжнародної онлайн-олімпіади студентів медичних вузів "Самарканд-2020" (2020 рік)
Сертифікат призера, студентки 520 групи Юлії Правак в секції "Педіатрія" Міжнародної онлайн-олімпіади студентів медичних вузів "Самарканд-2020" (2020 рік)
Перший тур олімпіади включав в себе онлайн-тестування під zoom-контролем, за результатами якого з 75 учасників в другий тур пройшло 30, і Юлія Правак в тому числі. Другий тур розпочався одразу після оголошення результатів тестування, перед учасниками на вибір було по 20 білетів Кожен білет складався з 3 завдань: ситуаційна задача, інтерпретація клінічного аналізу або рентгенограми і практичного навика, який потрібно було детально розповісти. Кожному відводилось в середньому 5-6 хвилин на відповідь. Перемога Юлії – перше місце в секції педіатрія на Міжнародному рівні це заслуга колективу кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, дякуючи ґрунтовним та цінним знанням, отриманим за 4 роки навчання на кафедрі, підтримці та мотивації. Бажаємо студентці рухатись вперед до нових досягнень та та здобутків.
Продовжуються заняття студентського наукового гуртка. Студенти гуртківці кафедри Бондарук Богдана (ММ-405), Петренко Валерія та Шандрук Дарина (науковий керівник доцент С. О. Никитюк) отримали 2 призове місце за наукову роботу в секції "Молодіжні громадські і волонтерські активності, студентське самоврядування як платформа для розвитку софт-скіллс та особистісних якостей майбутнього медика" під час участі в XXV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, який відбувся 12-14 квітня 2021 року в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського.
Диплом переможців в XXV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (2021 рік)
Завідуюча кафедрою професор О. Р. Боярчук та доцент О. М. Шульгай слухають виступи студентів на XXV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (2021 рік)
У секції «Педіатрія» першими стали студенти гуртківці - Коваль Анна-Марія (ММ-332), Оксана Рега (ММ-408). Друге місце здобули Ольга Кравців, Ліля Предик (ММ-508). Третє місце посіли Анастасія Гайда, Богдана Бондарук, Анна Трохимчук. Учасниками наукового заходу, який відбувся 12 – 14 квітня 2021 року, стали представники з 15 міст України, а також Індії, Польщі та Німеччини, які протягом 3 днів на пленарних та секційних засіданнях обговорювали актуальні питання та перспективи сучасної медицини. Загалом до публікації було подано 500 наукових робіт. У конгресі взяло участь 64 гостей з українських закладів вищої освіти та 161 молодий науковець ТНМУ.
Протягом 2020-2021 навчального року робота СНГ проходила у онлайн форматі (розбір клінічних випадків, начитка лекцій, заслуховування студентських доповідей).
Засідання наукового гуртка проводить доцент О. М. Шульгай (перше фото зверху) (2021 рік)
Доповідь студентки 530 групи Катерини Карасевич на засіданні наукового гуртка (2021 рік)
Гуртківці під керівництвом куратора гуртка доцента Т. В. Гаріян у вересні 2021 року прийняли участь у роботі Дня цивільного захисту у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму з доповіддю щодо профілактики Covid-19.
Доповідь щодо профілактики Covid-19 студенток 619 групи Зінчук Валерії та Іщик Яни на Дні цивільного захисту у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму (2021 рік)
11 жовтня 2021 року в Ташкентському педіатричному медичному інституті відбулася міжнародна олімпіада для студентів-медиків «Золота осінь педіатрії 2021» в онлайн форматі. Метою олімпіади було підвищення інтересу студентської молоді до глибокого і всебічного вивчення педіатрії, а також створення нових можливостей для прояву інтелектуального та творчого потенціалу. Наш Тернопільський національний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського представляла команда «Progress team», в складі якої були студенти-гуртківці кафедри: Правак Юлія Богданівна ММ-620, Кравців Ольга Володимирівна ММ-603, Стельмах Анастасія Олександрівна ММ-614, Бондарук Богдана Олександрівна ММ-505, Нашильник Марина Олександрівна ММ-501. В склад судейської колегії були запрошені викладачі з різних навчальних медичних закладів, з нашої кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією були запрошені доценти Воронцова Т.О. та Левенець С.С. Структура олімпіада була неординарною: 1 конкурс - це вітання команд, 2 і 3 конкурси –вирішення тестових завдань та ситуаційних задач, і 4-м конкурсом була інтелектуальна гра Quiz. Наша команда була на висоті, вчасно і активно вирішували всі завдання. В кінці напруженого і емоційного дня олімпіади були визначені переможці. Наша команда зайняла 4 місце.
Доценти Воронцова Т.О. та Левенець С.С. працюють в складі судейської колегії міжнародної олімпіади для студентів-медиків «Золота осінь педіатрії 2021» (2021 рік)
Команда «Progress team», студенти Правак Юлія Богданівна ММ-620, Кравців Ольга Володимирівна ММ-603, Стельмах Анастасія Олександрівна ММ-614, Бондарук Богдана Олександрівна ММ-505 приймають участь в міжнародній олімпіаді для студентів-медиків «Золота осінь педіатрії 2021» (2021 рік)
Студенти продовжують демонструвати здобутки в наковій роботі на міжнародних конференціях. Студентка 6 курсу Юлія Правак прийняла участь в міжнародній конференції по педіатрії в Самарканді.
Сертифікат студентки 6 курсу Юлії Правак за участь в міжнародній конференції по педіатрії в Самарканді (2021 рік)
14-15 грудня 2021 року в м. Самарданді відбулась друга міжнародна олімпіада для студентів медичних вузів "Самарканд-2020". Студенти 6 курсу Правак Юля, Лукяненко Максим та Вуїв Андрій під керівництвом зав. курсом дитячої хірургії доцента Ігора Крицького прийняли участь в олімпіаді по предмету "Дитяча хірургія". Наша команда здобула перше місце і диплом за найкращу відповідь серед 44 команд. Спочатку наші студенти пройшли перший тур-тестування та набрали в ньому більше 60% правильних відповідей, потім перемогли в другому турі, давши відповідь на три запитання і ситуаційну задачу. В третьому турі студенти відповідали на 2 питання від членів жюрі і переможців визначали в обговоренні. Гордимось нашими студентами та вітаємо їх з перемогою. Це є результатом кропіткого навчання та роботи викладачів курсу дитячої хірургії: доцентів Ігора Крицького, Павла Гощинського, Михайла Процайло та асистента Володимира Дживака.
Сертифікати переможців другої міжнародної олімпіада для студентів медичних вузів "Самарканд-2020" студентів 6 курсу Правак Юлії, Лукяненко Максима та Вуїва Андрія (2021 рік)
Протягом 2021-2022 навчального року заняття СНГ відбувалося у форматі онлайн навчання. Кожна зустріч супроводжувалась розбором клінічних випадків, обговоренням сучасних протоколів діагностики та лікування та доповідями самих студентів. Для занятть викладачі спеціально готували актуальну оновлену інформацію згідно своєї тематики. Не зважаючи на воєнний час, традиційно у квітні було проведено студентську конференцію, в ході якої багато студентів-гуртківців посіли призові місця.
Засідання СНГ під керівництвом доцента Тетяни Гаріян (2022 рік)
Виступ студентки - гуртківки Куки Анни на міжнародній студентській конференції (2022 рік)
Виступ студентки - гуртківки Марії Маринюк на міжнародній студентській конференції (2022 рік)
Виступ студентки - гуртківки Наталії Захарчук на міжнародній студентській конференції (2022 рік)
Виступ студента - гуртківця Дмитра Коваля на міжнародній студентській конференції (2022 рік)
20-21 травня 2022 року в Самаркандському державному медичному університеті відбулася 76-та Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Досягнення фундаментальної, прикладної медицини та фармації», де вже декілька років поспіль беруть активну участь студенти Тернопільського національного медичного університету. У секції дитячої хірургії своє наукове дослідження представляла студентка шостого курсу медичного факультету Юлія Правак разом зі своїм науковим керівником – доцентом кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, кандидатом медичних наук Ігорем Крицьким. Цей науковий доробок ТНМУ здобув перемогу – І місце. Матеріали конференції опубліковано у спеціальному випуску міжнародного журналу «Проблеми біології та медицини». Такі заходи роблять вагомий внесок у залучення талановитих молодих учених та студентів до науково-дослідної роботи та ефективного використання їх потенціалу та наукових досліджень, подальше підвищення якості викладання фундаментальних та клінічних дисциплін у медичних вузах, подальше вдосконалення сфери охорони здоров’я в республіці та розвиток міжнародного співробітництва.
Диплом студентки 6 курсу Юлії Правак за 1 місце в 76 Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Досягнення фундаментальної, прикладної медицини та фармації» (2022 рік)
Осінній семестр 2022/23 навчального року розпочався у серпні. Формуючи групу для роботи студентського наукового гуртка, провівши обхід відділеннями лікарні – зустріли День Прапора 23.08.2022.
Студенти ММ- 602, 615 та доценти кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Світлана Никитюк та Тетяна Гаріян (2022 рік)
16-17 грудня 2022 року в м. Самарданді відбулась третя міжнародна олімпіада для студентів медичних вузів "Самарканд-2020". Студент 6 курсу Дмитро Замрей під керівництвом зав. курсом дитячої хірургії доцента Ігора Крицького прийняв участь в олімпіаді по предмету "Дитяча хірургія" та отримав диплом за перемогу в знаннях.
Сертифікат переможця третьої міжнародної олімпіада для студентів медичних вузів "Самарканд-2020" студента 6 курсу Дмитра Замрея (2022 рік)
11 квітня 2023 року у ході 2-го дня XXVII КОНГРЕСУ СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДИХ УЧЕНИХ "МАЙБУТНЄ ЗА НАУКОЮ" на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією було проведено онлайн засідання секції «Педіатрія», яка транслювалась в прямому ефірі відеохостингу YouTube.
Засідання секції "Педіатрія" ведуть доценти Софія Левенець та Тетяна Гаріян (2023 рік)
Члени журі даної секції конгресу доц. С. С. Левенець, доц. Т.В. Гаріян ознайомились із презентаціями наукових робіт молодих науковців та обирали переможців. Були представлені клінічні випадки, власні дослідження та сучасні підходи до діагностики та лікування різної патології. Доповідачі виступали українською та англійською мовами. Оцінювались актуальність та наукова цінність робіт, а також вміння презентувати доповіді та відповідати на запитання. Привернули увагу роботи студентів, що торкалися тематики дитячого здоров’я у воєнний час, особливостей перебігу COVID-19 у дітей та аналіз рідкісної патології та неординарних клінічних ситуацій.
Виступ студентки - гуртківки Дарини Камінської " ПОРІВНЯННЯ ВИКОРИСТАННЯ АНТИБІОТИКІВ У ПЕДІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ: АНАЛІЗ ПРИЗНАЧЕННЯ ПРЕПАРАТІВ У АМБУЛАТОРНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ РІЗНИХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ" ( науковий керівник доц. Т.В. Гаріян) (2023 рік)
За результатам обговорення перші місця посіли: Віталія Павлишак - СПАЛАХИ ГЕПАТИТУ НЕВІДОМОЇ ЕТІОЛОГІЇ У ДІТЕЙ (науковий керівник проф. О.Р.Боярчук), Anna-Mariia Koval, Mykola Shved - WAR AND RISK OF PREMATURE BIRTH: A REVIEW (науковий керівник проф.О.Р. Боярчук), Перестюк Віта - ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ COVID-19 У ДІТЕЙ (науковий керівник проф. О.Р. Боярчук), Дарина Камінська, Тетяна Подільська - ПОРІВНЯННЯ ВИКОРИСТАННЯ АНТИБІОТИКІВ У ПЕДІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ: АНАЛІЗ ПРИЗНАЧЕННЯ ПРЕПАРАТІВ У АМБУЛАТОРНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ РІЗНИХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ (науковий керівник доц. Т.В. Гаріян). Усі молоді науковці отримали дипломи учасника конференції та додаткові бали до рейтингу за індивідуальну роботу. Бажаємо їм успіхів у навчанні та подальшій науковій діяльності!
2 листопада 2023 року на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією відбулось засідання студентського гуртка з Педіатрії. Були представлені дуже цікаві презентації студентів, а саме: Берегуляк Софії Олександрівни, 313 група, тема доповіді: Гідроцефалія. Соломахіни Марії Віталіївни, 313 група, тема : Дитячий церебральний параліч. Семащук Анастасії Петрівни, 313 група, тема: Мікроцефалія. Козюк Михайла Сергійовича, 313 група, тема: Менінгіт. Загорівської Аліни Михайлівни, 314 група, тема:Бронхіальна астма у дітей. Бочковської Юлії Вікторівни, 302 група, тема : Переваги грудного вигодування. ябко Вікторії Олександрівни, 311 група, Гаврилевич Валерії Сергіївни, 311 група, тема: Вроджений гіпотиреоз. Хруставки Руслани Володимирівни, 414 група, тема: Лікувальне харчування при муковісцидозі. Леонтьєвої Юлії Андріївни, 507 група, тема: Роль лікаря педіатра у формуванні статевої обізнаності у сучасних підлітків.
Засідання СНГ, засідання веде доцент Ірина Чорномидз (2023 рік)
Виступ студентки Соломахіни Марії, ММ- 313, тема : Дитячий церебральний параліч (2023 рік)
Виступ студентки Берегуляк Софії, ММ- 313, тема : Дитячий церебральний параліч (2023 рік)
Студенти 6 курсу Кондратишин Андрій та Саєнко Ігор під керівництвом зав. курсом дитячої хірургії доцента Ігора Крицького отримали дипломи переможців в міжнародній студентській олімпіаді в Самарканді в грудні 2023 року
Студентки - гуртківки наукого студентського гуртка по педіатрії (ММ-414) Соломія Савчук та Альона Гайченко під керівництвом доцентки кафедри Наталки Щербатюк написали наукову роботу про підходи до лікування бронхообструктивного синдрому у дітей та опублікували тези на міжнародну наукову інтернет - конференцію.
Збірник тез міжнародної наукової конференції (2024 рік)
Тези студенток - гуртківок (ММ-414) Соломії Савчук та Альони Гайченко на міжнародну наукову конференцію (науковий керівник - доцент Наталія Щербатюк) (2024 рік)
Наукові здобутки студентів в олімпіадах, наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт. Науковий керівник студентки Діани Савків - професор Оксана Романівна Боярчук.
Студенти 408 групи працювали з вагітними у жіночій консультації пологового будинку №2, поширюючи інформацію про розширений неонатальний скринінг.
Студенти 408 групи з памятками про розширений неонатальний скринінг у жіночій консультації пологового будинку №2 (2024 рік)
Студенти наукового гуртка у 2023-2024 н.р. неодноразово відвідували будинок "Малютка" з гостинцями та смаколиками, допомагали з оглядами, годуванням та прогулянками дітей.
Студенти наукового гуртка кафедри дитячих хвороб та дитячої хірургії в будинку "Малютка" з керівником гуртка доцентом Тетяною Гаріян (в центрі) та директором будинку "Малютка" доцентом Інгою Кубей (2024 рік)
В 2024-2025 році активно почав свою роботу студентський науковий гурток який очолює доцент кафедри Тетяна Гаріян. Перше засідання пройшло у відділі недоношених дітей ТОДККЛ.
Заняття із студентами наукового гуртка на кафедрі проводить доцент Тетяна Гаріян по темі "Критичні стани недоношених"(2024 рік)