Інститут кураторів


Розподіл наставницьких груп

на 2018-2019 н.р.

МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Спеціальність «Медицина»

3 курс

325 група – доцент Воронцова Т.О.

326 група – асистент Глушко К.Т.

327 група – асистент Добровольська Л.І.

328 група –доцент Мудрик У.М.

329 група – доцент Кінаш М.І.

330 група – доцент Шульгай Л.М.

МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Спеціальність «Лікувальна справа»

5 курс

554 група – доцент Крицький І.О.

555 група – асистент Рогальська Я.В.

556 група – асистент Бурбела Е.І.

ПЛАН

національно-патріотичної та виховної роботи із закріпленими групами студентів на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією

на 2018-2019 н.р.1. Проведення диспутів, круглих столів за темами:

«Як твої слова та вчинки можуть вплинути на оточуючих»,

«Толерантність в нашому житті»,

«Культура спілкування – фактор духовності людини»,

«Згубний вплив алкоголю та наркотичних засобів».

2. Культпоходи та екскурсії:

а)замки Тернопільщини і Львівщини

місця козацької слави (м. Хотин, м. Камянець-Подільський, Збаразький замок).

Тернопільський краєзнавчий музей

Історико-меморіальний музей політв'язнів і репресованих.

Музей – садиба академіка І.Я. Горбачевського в селі Зарубинці

Музей-садибу М.І. Пирогова у м. Вінниці.

б) перегляд вистав у Тернопільському обласному драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка

в) відвідування художньої галереї.

3. Участь у акції «Гуманітарна допомога для бійців АТО».

4. Відвідування студентів у гуртожитках, обговорення поточної успішності студентів, обговорення успішності студентів і готовності їх до зимової сесії, обговорення результатів успішності студентів у сесіях.

5. Виступи на радіо і телебаченні, публікації науково-популярних статей у періодичних виданнях.

Волонтерська робота на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією.

Студенти 29 групи 3 курсу ТДМУ (куратор доц. Кінаш М.І.) своїми силами організували подарунки до дня св. Миколая медикам на фронт, а саме медичному підрозділу, де служить Народний Герой України Юлія Паєвська (Тайра). Маленькі подаруночки - це зв'язок між медиками ООС та майбутніми медиками, та психологічна підтримка бійців на фронті.


Студенти третього курсу з кураторами - викладачами кафедри: доцентом Яремою Н. М., асистентами Рогальською Я. В., Глушко К. Т. на флешмобі, присвяченому дітям з паталогією хребта "Свято надії", жовтень, 2018 рік, театральний майдан, Тернопіль.

18 квітня 2018 року студенти 28 групи 3 курсу з куратором Кінаш М.І. відвідали драматичну містерію «Тарас», що відбулась у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Тараса Шевченка

18 квітня 2018 року студенти 26 групи 3 курсу з куратором Рогальською Я.В. взяли участь у благодійному марафоні на Театральному майдані. Усі виручені кошти спрямовані на лікування 15 річного хлопчика з ювенільним ревматоїдним артритом.

14 березня 2018 року з ініціативи громадської організації «Рідкісні імунні захворювання» та кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася перша зустріч пацієнтів Тернопільської області, хворих на первинні імунодефіцити (ПІД), та їх батьків з представниками громадської організації та лікарями. Захід був присвячений Дню первинних імунодефіцитів. Завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ, професор Оксана Боярчук наголосила на проблемі діагностики первинних імунодефіцитів в Україні, низькій настороженості щодо цієї проблеми, ролі громадських організацій у вирішенні проблем пацієнтів в інших країнах світу, їх співпраці з лікарями. були представлені книги для пацієнтів з ПІД «Наша імунна система», «Казка про зебру», а також настільна книга для пацієнтів та батьків з основних питань діагностики, лікування та способу життя хворих з ПІД.


Були проведені майстер-класи для діток різного віку з ліплення та малювання, які мали на меті творчий розвиток та психологічну адаптацію. До свята долучились асистенти кафедри Тетяна Гаріян та Емілія Бурбела, студенти куратора доц. Кінаш М.І. - 28 група 3-го курсу ТДМУ. Усі дітки отримали пам’ятні подарунки – чудову книжку «Полліанна», в якій йдеться про веселу позитивну дівчину, яка допомагала іншим, змінюючи світ на краще, а також іграшки-зебри, які є символом пацієнтів з первинними імунодефіцитами.


14 березня 2018 р. студенти 26 групи 3 курсу з куратором Рогальською Я.В. відвідали святковий концерт "Новий погляд на класика" до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, що відбувся в актовому залі адміністративного корпусу університету.

24 лютого 2018 року на благодійній виставці «Діти дітям» було представлено понад 70 дитячих робіт. Картини продавалися на аукціоні у соцмережах і за виручені кошти було надано допомогу вихованцям дитбудинку, що в селі Петрики. В цьому заході взяли участь студенти 26 групи 3 курсу.

22 лютого 2018 р. о 18.00 в рамках проекту «Вечори кіно ТДМУ» в актовій залі адміністративного корпусу університету відбувся показ художнього фільму «Кіборги», який відвідали студенти 27 та 29 групи 3 курсу з кураторами доц. Шульгай Л.М., ас. Добровольська Л.І.


З студентами 29 групи 3 курсу доц. Шульгай Л.М. провела бесіду на тему «Яким я бачу своє майбутнє».

3-4 лютого 2018 року в Українському домі «Перемога» відбулася виставка дитячих робіт учнів художника Тараса Гірняка, яку відвідали студенти 26 групи 3 курсу разом з куратором ас. Рогальська Я.В. Представлені роботи можна було придбати на аукціоні. Вилучені кошти були передані у Петриківський дитячий будинок-інтернат для дітей із вадами розвитку.

У лютому 2018 року ініціативна група волонтерів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, до якої увійшли і студенти кураторських груп, з нагоди Всесвітнього дня онкохворих дітей підготувала сюрприз для пацієнтів гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні. Було придбано два небулайзери, тонометр, 50 ампул «Осетрону» (4 мг), 50 ампул «Осетрону» (8 мг), 30 ампул «Берлітіону 300 ОД», а також паперові рушники, миючі засоби, рідке мило та порошок для прання дитячих речей, пазли, блокноти, ручки, м’ячики та солодощі.

2 січня 2018 року доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Воронцова отримала високу нагороду за волонтерську діяльність у час активних бойових дій на Сході України. Відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та медаль «За службу Україні».


27 січня 2018рку відбулися «Різдвяні зустрічі родин учасників АТО». Доц. Воронцова Т.О. та Кубей І.В. долучилсь до цього свята. Були передані подаруночки придбані за рахунок працівників кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією для дітей, які втратили на війні батьків.


З 18.02-27.02.2018 року відбулася чергова поїздка в зону АТО, передачі допомоги для наших побратимів 44 бригади, 130-бригади, батальйону Тернопіль, а також бійцям полку «Миротворець». Було доставлено теплі носочки, шапочки, перев’язочні матеріали, мило, маски, бетадин, лазерні ручки, медикаменти, різні смаколики. Велика подяка нашим волонтерам а саме доц. Воронцовій Т.О.


1 грудня 2017 року традиційно відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. З метою підвищення глобальної обізнаності про проблему ВІЛ/СНІД кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією спільно з волонтерами Червоного Хреста України, волонтерами ТДМУ, тренерами «Клініки, дружньої до молоді» проведено ряд акцій, приурочених до цієї дати:

  • Волонтерами були приготовлені символічні «БЕЗПЕЧНІ КЕКСИ», а виручені кошти передані ВІЛ-інфікованим.
  • Протягом дня працювала пересувна лабораторія експрес-тестування на ВІЛ. Волонтери запрошували всіх бажаючих дізнатися свій ВІЛ-статус.
  • В рамках акції проведені уроки з використанням інтерактивних методик для старшокласників Тернопільських шкіл, на яких розглянуті життєві ситуаціі з можливими ризиками зараження.

Молоді люди з цікавістю переглянули спеціально підготовлені ролики з проблем ВІЛ/СНІДу. Волонтери повідомили учням про можливість анонімного проходження експрес-тесту на СНІД в Тернополі. Проведені заходи направлені на формування свідомого і відповідального ставлення молодих людей не тільки до особистої безпеки, а й безпеки оточуючих та на зменшення стигматизаціії хворих на СНІД.

17 листопада 2017 року проводилася акція до Міжнародного дня недоношеної дитини (Premature Awareness Day).

Доцент Н.М. Ярема, асистенти Я.В. Рогальська, К.Т. Глушко, Е.І. Бурбела з кураторськими групами.2018 рік.

11 травня 2017 року студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, які входять до волонтерського загону Товариства «Червоний хрест», разом з кураторськими групами допомогли в облаштуванні благоустрою Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини.

26 квітня 2017 року викладачі кафедри разом зі студентами кураторських груп провели акцію "Мама мене захистила" з поширення інформації про вакцинацію, в тому числі проти поліомієліту в рамках Міжнародного тижня вакцинації, що проходить під егідою ВООЗ.

Викладачі з кураторськими групами 22-29 квітня 2017р долучилися до заходів, які відбулися в рамках Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів (WPIW). Така масштабна акція проводиться в Україні втретє. Головна мета – привернути увагу до проблеми пацієнтів з первинними імунодефіцитами.

25 квітня 2017 року викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією разом з студентами завітали у поліклінічні відділення Тернопільської дитячої міської комунальної лікарні, де інформували лікарів, пацієнтів та їх батьків щодо насторожуючих ознак первинних імунодефіцитів.

Студенти 5 курсу медичного факультету разом з доцентом кафедри Іриною Сагаль підвищують обізнаність пацієнтів та їх батьків щодо первинних імунодефіцитів,2018 рік.

10 грудня 2016 року доц. Воронцова Т.О. відправили з чоловіком посилки в 93 бригаду та на Луганщину з привітаннями до Дня Миколая. Одна посилка - з канадської медичної допомоги (противірусні маски, захисні окуляри, стерильні і резинові рукавички, перев’язочний матеріал). Друга посилка із закупок Ірини Шостак (на кошти, зібрані лікарями обласної дитячої клінічної лікарні - солодощі, чай, кава, предмети особистої гігієни, носки тощо).

5.12.2016 року в ДВНЗ «ТДМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» в аудиторії №3а з нагоди «Дня Волонтера» відбулася зустріч студентських кураторських груп кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією з волонтерами міста та області.

Ініціаторами були, як завжди, медики Майдану – Воронцова Тамара Олександрівна та Кубей Інга Володимирівна. Були запрошені колеги-однокурсники та однодумці: Ігор Костів, Ігор Савка, Марія Велиган, 2018 рік.

На своєму прикладі волонтери показали, що достатньо прикласти невеликих, але колективних зусиль, і можна допомогти або пораненим, або бійцям на фронті. На зустрічі згадали і всеуніверситетську акцію "Відмовся від кави - зігрій бійця" в грудні 2014 року, і поїздки на схід, і відвідування поранених в Київському центральному шпиталі, і Львівському шпиталі. Сподіваємось, що розповіді волонтерів не залишили байдужими серця студентів, і нові акції на допомогу фронту чи пораненим будуть і на далі організовуватись в нашому університеті. На даний момент було озвучено бажання студентів робити енергетичні батончики для бійців-розвідників на передовій. Є патріотична молодь - є майбутнє України!