Інститут кураторів

Витяг з протоколу №2 від 21.09.2017р.

засідання кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією щодо розподілу наставницьких груп

на 2017-2018 н.р.

Медичний факультет лікувальна справа

3 курс

24 група – ас. Чорномидз І.Б.

25 група – ас. Глушко К.Т.

26 група – ас. Рогальська Я.В.

27 група – ас. Добровольська Л.І.

28 група – доц. Кінаш М.І.

29 група – доц. Шульгай Л.М.

5 курс

5 група – доц. Процайло М.Д.

6 група – доц. Воронцова Т.О.

26 група – асистент Бурбела Е.І.

Завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією проф., д.мед.н. О.Р. Боярчук

Відповідальний за патріотично-виховну роботу доц. к.мед.н. П.В. Гощинський

1 грудня 2017 року традиційно відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. З метою підвищення глобальної обізнаності про проблему ВІЛ/СНІД кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією спільно з волонтерами Червоного Хреста України, волонтерами ТДМУ, тренерами «Клініки, дружньої до молоді» проведено ряд акцій, приурочених до цієї дати:

  • Волонтерами були приготовлені символічні «БЕЗПЕЧНІ КЕКСИ», а виручені кошти передані ВІЛ-інфікованим.
  • Протягом дня працювала пересувна лабораторія експрес-тестування на ВІЛ. Волонтери запрошували всіх бажаючих дізнатися свій ВІЛ-статус.
  • В рамках акції проведені уроки з використанням інтерактивних методик для старшокласників Тернопільських шкіл, на яких розглянуті життєві ситуаціі з можливими ризиками зараження.

Молоді люди з цікавістю переглянули спеціально підготовлені ролики з проблем ВІЛ/СНІДу. Волонтери повідомили учням про можливість анонімного проходження експрес-тесту на СНІД в Тернополі. Проведені заходи направлені на формування свідомого і відповідального ставлення молодих людей не тільки до особистої безпеки, а й безпеки оточуючих та на зменшення стигматизаціії хворих на СНІД.

17 листопада 2017 року проводилася акція до Міжнародного дня недоношеної дитини (Premature Awareness Day).

Доцент Н.М. Ярема, асистенти Я.В. Рогальська, К.Т. Глушко, Е.І. Бурбела з кураторськими групами

11 травня 2017 року студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, які входять до волонтерського загону Товариства «Червоний хрест», разом з кураторськими групами допомогли в облаштуванні благоустрою Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини.

26 квітня 2017 року викладачі кафедри разом зі студентами кураторських груп провели акцію "Мама мене захистила" з поширення інформації про вакцинацію, в тому числі проти поліомієліту в рамках Міжнародного тижня вакцинації, що проходить під егідою ВООЗ.

Викладачі з кураторськими групами 22-29 квітня 2017р долучилися до заходів, які відбулися в рамках Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів (WPIW). Така масштабна акція проводиться в Україні втретє. Головна мета – привернути увагу до проблеми пацієнтів з первинними імунодефіцитами.

25 квітня 2017 року викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією разом з студентами завітали у поліклінічні відділення Тернопільської дитячої міської комунальної лікарні, де інформували лікарів, пацієнтів та їх батьків щодо насторожуючих ознак первинних імунодефіцитів.

Студенти 5 курсу медичного факультету разом з доцентом кафедри Іриною Сагаль підвищують обізнаність пацієнтів та їх батьків щодо первинних імунодефіцитів.

10 грудня 2016 року доц. Воронцова Т.О. відправили з чоловіком посилки в 93 бригаду та на Луганщину з привітаннями до Дня Миколая. Одна посилка - з канадської медичної допомоги (противірусні маски, захисні окуляри, стерильні і резинові рукавички, перев’язочний матеріал). Друга посилка із закупок Ірини Шостак (на кошти, зібрані лікарями обласної дитячої клінічної лікарні - солодощі, чай, кава, предмети особистої гігієни, носки тощо).

5.12.2016 року в ДВНЗ «ТДМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» в аудиторії №3а з нагоди «Дня Волонтера» відбулася зустріч студентських кураторських груп кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією з волонтерами міста та області.

Ініціаторами були, як завжди, медики Майдану – Воронцова Тамара Олександрівна та Кубей Інга Володимирівна. Були запрошені колеги-однокурсники та однодумці: Ігор Костів, Ігор Савка, Марія Велиган.

На своєму прикладі волонтери показали, що достатньо прикласти невеликих, але колективних зусиль, і можна допомогти або пораненим, або бійцям на фронті. На зустрічі згадали і всеуніверситетську акцію "Відмовся від кави - зігрій бійця" в грудні 2014 року, і поїздки на схід, і відвідування поранених в Київському центральному шпиталі, і Львівському шпиталі. Сподіваємось, що розповіді волонтерів не залишили байдужими серця студентів, і нові акції на допомогу фронту чи пораненим будуть і на далі організовуватись в нашому університеті. На даний момент було озвучено бажання студентів робити енергетичні батончики для бійців-розвідників на передовій. Є патріотична молодь - є майбутнє України!