Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік. Важливе місце в роботі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови. При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; а також приділяють належну увагу студентам-сиротам. Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

1 грудня 2017 року традиційно відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. З метою підвищення глобальної обізнаності про проблему ВІЛ/СНІД кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією спільно з волонтерами Червоного Хреста України, волонтерами ТДМУ, тренерами «Клініки, дружньої до молоді» проведено ряд акцій, приурочених до цієї дати:

  Молоді люди з цікавістю переглянули спеціально підготовлені ролики з пр облем ВІЛ/СНІДу. Волонтери повідомили учням про можливість анонімного проходження експрес-тесту на СНІД в Тернополі. Проведені заходи направлені на формування свідомого і відповідального ставлення молодих людей не тільки до особистої безпеки, а й безпеки оточуючих та на зменшення стигматизаціії хворих на СНІД.

На своєму прикладі волонтери показали, що достатньо прикласти невеликих, але колективних зусиль, і можна допомогти або пораненим, або бійцям на фронті. На зустрічі згадали і всеуніверситетську акцію "Відмовся від кави - зігрій бійця" в грудні 2014 року, і поїздки на схід, і відвідування поранених в Київському центральному шпиталі, і Львівському шпиталі. Сподіваємось, що розповіді волонтерів не залишили байдужими серця студентів, і нові акції на допомогу фронту чи пораненим будуть і на далі організовуватись в нашому університеті. На даний момент було озвучено бажання студентів робити енергетичні батончики для бійців-розвідників на передовій. Є патріотична молодь - є майбутнє України!     

23.04.2017 асистент Рогальська Я.В. з кураторською 5 групою 5 курсу відвідали благодійний Великодній ярмарок, що відбувся в Тернопільському спеціалізованому будинку дитини "Малятко". 

Кураторська 5 група 5 курсу на благодійному Великодньому ярмарку в Тернопільському спеціалізованому будинку дитини "Малятко" (2017 рік)

Сьогодні у світі і в Україні існують пацієнтські організації та благодійні фонди допомоги дітям та дорослим з первинними імунодефіцитами - ПІД. Вони допомагають з дороговартісним лікуванням людям, які страждають небезпечними для життя захворюваннями, надають психологічну та правову підтримку пацієнтам та їх сім’ям, підтримують програми з підвищення обізнаності щодо ПІД. До такої програми в рамках всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів 22-29 квітня 2017 року приєдналися студенти кураторських груп під керівництвом своїх кураторів з кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією. Акція відбулася поліклінічному відділенні ТОДКЛ. Майбутні лікарі спілкувалися з жителями районів та Тернопільської області. Щороку в Україні народжується близько 100 дітей з різними імунодефіцитними станами. Результати лікування великою мірою залежать від своєчасної діагностики та лікування. Запідозривши перші ознаки такого стану, потрібно звертатися за медичною допомогою до педіатра. Власне такі пам’ятки з насторожуючими ознаками ПІД поширювали студенти. 

Студенти кураторської групи 5 курсу під час акції в поліклінічному відділенні ТОДКЛ (2017 рік) 

12 квітня 2017 року асистент К. Т. Глушко з студентами 3 курсу 26 групи в парку «Здоровя» організували ранкову руханку після якої обговорили нагальні питання учбового процесу та підготовки до весняної сесії. 

Асистент К. Т. Глушко з студентами 3 курсу 26 групи (2017 рік)

Продовжується марафон добрих справ, який розпочали студенти ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського "Медикам фронту - від студентів-медиків".  18 березня 2018 року медичний підрозділ Сергія Любенка (Якут) в Луганській області отримав посилку зібрану колективними зусиллями: студенти ТДМУ зібрали добрий запас медикаментів (група 325- куратор доцент Воронцова Т.О.), цукерки від 504 групи, шкарпетки від колеги Шостак І.Й. та доцента Ятищук О.В., перев'язка, рукавички, шовний матеріал від волонтерів з Канади - Архіпової Надії та Бойчука Богдана. 12 березня 2018 року у приміщенні їдальні ТДМУ група 325 з куратором доцентом Т. О. Воронцовою взяли участь у заході волонтерської організації «Бункер-С», яка активно допомагає нашим військовим на Сході України.

Доцент Т. О. Воронцова з кураторською групою та подарунками для військових на Сході України (2018 рік)

02 березня 2018 року, куратор асистент Л, І. Добровольська з 27 групою ІІІ курсу медичного факультету, провели дружню спортивну зустріч в боулінг клубі «Silver» в ТРЦ «Подоляни». Де обговорили нагальні питання учбового процесу та підготовки до весняної сесії.

Асистент Л. І. Добровольська з кураторською групою (2018 рік)

17 січня 2018 року доценти  Т. О. Воронцова та О. М. Шульгай, ас. Я. В. Рогальська разом з кураторськими групами відвідали концерт Тернопільського муніципального духовного оркестру «Оркестра волі», що відбувся в актовій залі ТДМУ. 

Кураторська група доцента О. М. Шульгай на концерті "Оркестра Волі" з викладачем (2018 рік)

Продовжується марафон добрих справ, який розпочали студенти ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського "Медикам фронту - від студентів-медиків". 16 грудня 2018 р. 325 група ТДМУ, куратор доц. Т. О. Воронцова передали для медиків 1-ї штурмової роти 46-го окремого батальону спеціального призначення подарунки-"миколайчики", і ртутні термометри на замовлення Сергія Якута. Студентами 11, 4, 13, 10 групи 5 курсу ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського до дня святого Миколая, під керівництвом доцента кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Гаріян Т. В., зібрали смаколики для медиків і бійців з передової. Від доцента Воронцової Т.О. -3 мішка Амбу разом з медичною гуманітарною допомогою з  Канади (від волонтерів Надії Архіпової та Богдана Бойчука). Посилка відправлена в Селідове для В’ячеслава Гілки та Ігора Ященко. Велика подяка студентам за активну життєву позицію і позитив!!! 

325 група ТДМУ (куратор доц. Т. О. Воронцова) з подарунками для військових (2018 рік) 

9 грудня 2018 року студенти 29 групи 3 курсу ТДМУ (куратор доц. М. І. Кінаш) своїми силами організували подарунки до дня св. Миколая медикам на фронт, а саме медичному підрозділу, де служить Народний Герой України Юлія Паєвська (Тайра). Маленькі подаруночки - це зв'язок між медиками ООС та майбутніми медиками, та психологічна підтримка бійців на фронті.

Студенти 29 групи 3 курсу ТДМУ (куратор доц. М. І. Кінаш) з подарунками для військових (2018 рік)

4 грудня 2018 року доценти Воронцова Т.О., Шульгай Л.М., ас. Рогальська Я.В. разом з кураторськими групами 325, 330 та 555 відповідно відвідали життєву виставу представлену арт-драмівцями ТДМУ, що відбулась у актовому залі університету.

Студенти кураторських груп з викладачами кафедри на виставі (2018 рік)

7-9 листопада 2018 року з ініціативи кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського і громадської організації «Сяйво духу» та за підтримки керівництва Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні відбувся тренінг «Збереження нирок та терапія нетримання сечі у дітей зі Spina bifida». У тренінгу взяли участь проф. Боярчук О.Р. доц. Воронцова Т.О., доц. Ярема Н.І. ас. Глушко К.Т., ас. Бурбела Е.І., з студентами кураторських груп.

Студенти кураторських груп слухають виступ ас. К. Т. Глушко для батьків дітей зі Spina bifida (2018 рік)

07 листопада 2018 року, ас. Добровольська Л.І. з 27 групою ІІІ курсу медичного факультету, відвідали музичну комедію «Майська ніч», сценічна редакція В. Жили за М. Гоголем, яка відбулася в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка.

Студенти третього курсу з куратором - викладачем кафедри асистентом Л. І. Добровольською в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка  (2018 рік)

Студенти третього курсу з кураторами - викладачами кафедри: доцентом Н. М. Яремою, асистентами Я. В. Рогальською, К. Т. Глушко на флешмобі, присвяченому дітям з паталогією хребта "Свято надії" (2018 рік)

14 березня 2018 року з ініціативи громадської організації «Рідкісні імунні захворювання» та кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася перша зустріч пацієнтів Тернопільської області, хворих на первинні імунодефіцити (ПІД), та їх батьків з представниками громадської організації та лікарями. Захід був присвячений Дню первинних імунодефіцитів. Завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ, професор Оксана Боярчук наголосила на проблемі діагностики первинних імунодефіцитів в Україні, низькій настороженості щодо цієї проблеми, ролі громадських організацій у вирішенні проблем пацієнтів в інших країнах світу, їх співпраці з лікарями. були представлені книги для пацієнтів з ПІД «Наша імунна система», «Казка про зебру», а також настільна книга для пацієнтів та батьків з основних питань діагностики, лікування та способу життя хворих з ПІД. Були проведені майстер-класи для діток різного віку з ліплення та малювання, які мали на меті творчий розвиток та психологічну адаптацію. До свята долучились асистенти кафедри Тетяна Гаріян та Емілія Бурбела, студенти куратора доц. Кінаш М.І. - 28 група 3-го курсу ТДМУ. Усі дітки отримали пам’ятні подарунки – чудову книжку «Полліанна», в якій йдеться про веселу позитивну дівчину, яка допомагала іншим, змінюючи світ на краще, а також іграшки-зебри, які є символом пацієнтів з первинними імунодефіцитами.

Доцент Т. В. Гаріян, професор О. Р. Боярчук, асистент Е. І. Бурбела, студенти кураторських груп на зустрічі з   членами громадської організації «Рідкісні імунні захворювання» (2018 рік)

Асистент кафедри Емілія Бурбела та студенти куратора доц. Кінаш М.І. - 28 група 3-го курсу ТДМУ проводять майстер-клас для дітей з імунодефіцитами (2018 рік)  

14 березня 2018 р. студенти 26 групи 3 курсу з куратором Рогальською Я.В. відвідали святковий концерт "Новий погляд на класика" до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, що відбувся в актовому залі адміністративного корпусу університету. 24 лютого 2018 року на благодійній виставці «Діти дітям» було представлено понад 70 дитячих робіт. Картини продавалися на аукціоні у соцмережах і за виручені кошти було надано допомогу вихованцям дитбудинку, що в селі Петрики. В цьому заході взяли участь студенти 26 групи 3 курсу. 22 лютого 2018 року о 18.00  в рамках проекту «Вечори кіно ТДМУ» в актовій залі адміністративного корпусу університету відбувся показ художнього фільму «Кіборги», який відвідали студенти 27 та 29 групи 3 курсу з кураторами доц. Л. М. Шульгай, ас. Л. І. Добровольська, 2018 рік.

З студентами 29 групи 3 курсу доц. Шульгай Л.М. провела бесіду на тему «Яким я бачу своє майбутнє» у жовтні 2018 року.  3-4 лютого 2018 року в Українському домі «Перемога» відбулася виставка дитячих робіт учнів художника Тараса Гірняка, яку відвідали студенти 26 групи 3 курсу разом з куратором ас. Рогальська Я.В. Представлені роботи можна було придбати на аукціоні. Вилучені кошти були передані у Петриківський дитячий будинок-інтернат для дітей із вадами розвитку. У лютому 2018 року ініціативна група волонтерів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, до якої увійшли і студенти кураторських груп, з нагоди Всесвітнього дня онкохворих дітей підготувала сюрприз для пацієнтів гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні. Було придбано два небулайзери, тонометр, 50 ампул «Осетрону» (4 мг), 50 ампул «Осетрону» (8 мг), 30 ампул «Берлітіону 300 ОД», а також паперові рушники, миючі засоби, рідке мило та порошок для прання дитячих речей, пазли, блокноти, ручки, м’ячики та солодощі. 2 січня 2018 року доцент кафедри Т. О. Воронцова отримала високу нагороду за волонтерську діяльність у час активних бойових дій на Сході України. Відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та медаль «За службу Україні». 27 січня 2018 року відбулися «Різдвяні зустрічі родин учасників АТО». Доц. Т. О. Воронцова та доц. І. В. Кубей долучились до цього свята. Були передані подаруночки для дітей, які втратили на війні батьків. З 18.02-27.02.2018 року відбулася поїздка в зону АТО, передача допомоги для наших побратимів 44 бригади, 130-бригади, батальйону Тернопіль, а також бійцям полку «Миротворець». Було доставлено теплі носочки, шапочки, перев’язочні матеріали, мило, маски, бетадин, лазерні ручки, медикаменти, різні смаколики. Велика подяка нашим волонтерам а саме доц. Т. О. Воронцовій.

Доцент кафедри Т. О. Воронцова під час вручення нагороди (2018 рік)

Доц. Т. О. Воронцова та доц. І. В. Кубей на  «Різдвяних зустрічах родин учасників АТО» з подарунками від студентів кураторських груп (2018 рік)

Подарунки від студентів кураторських груп для дітей воїнів АТО  (2018 рік)

Студенти кураторських груп разом з викладачами кафедри прийняли участь в акції до Міжнародного дня недоношеної дитини (Premature Awareness Day) у травні 2019 року.

Доцент Н.М. Ярема, асистенти Я.В. Рогальська, К.Т. Глушко, Е.І. Бурбела  з кураторськими групами акції до Міжнародного дня недоношеної дитини (Premature Awareness Day) (2019 рік)

11 травня 2019 року студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, які входять до волонтерського загону Товариства «Червоний хрест», разом з куратороми - викладачами кафедри допомогли в облаштуванні благоустрою Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини.

   Головний лікар Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини доцент кафедри І. В. Кубей з студентами коло будинку "Малятко"  (2019 рік)

 26 квітня 2019 року викладачі кафедри разом зі студентами кураторських груп провели акцію "Мама мене захистила" з поширення інформації про вакцинацію, в тому числі проти поліомієліту в рамках Міжнародного тижня вакцинації, що проходить під егідою ВООЗ.

Студенти кураторських груп на Театральному майдані під час акції "Мама мене захистила" (2019 рік)

 Викладачі з кураторськими групами 22-29 квітня 2019 року долучилися до заходів, які відбулися в рамках Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів (WPIW). Така масштабна акція проводиться в Україні втретє. Головна мета – привернути увагу до проблеми пацієнтів з первинними імунодефіцитами. 25 квітня 2019 року викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією разом з студентами завітали у поліклінічні відділення Тернопільської дитячої міської комунальної лікарні, де інформували лікарів, пацієнтів та їх батьків щодо насторожуючих ознак первинних імунодефіцитів.

Студенти 5 курсу медичного факультету підвищують обізнаність пацієнтів та їх батьків щодо первинних імунодефіцитів (2019 рік)  

25 квітня 2019 тривали акції до Всесвітнього тиждня первинних імунодефіцитів, наша кафедра разом із студентами кураторських груп активно долучилася до них.  Метою є підвищити настороженність щодо даної групи захворювань і покращити якість життя дітей з первинними імунодефіцитами. 

Доцент Т. В. Гаріян з кураторською групою (2019 рік)

24 травня 2019 року на набережній Тернопільського ставу відбувся благодійний марафон викладачів кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ, студентів кураторських груп, викладачів кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, гостей наукового симпозіуму  з міжнародною участю - "Первинні імунодефіцити - шлях в доросле життя" задля порятунку онкохворих колег медиків. 

Викладачі кафедри з кураторськими групами на благодійному марафоні (2019 рік) 

Ціль благодійного марафону - показати онкохворим колегам, що вони не один на один зі своїми проблемами, а навпаки - про них пам'ятають та їх підтримують. Учасники зібрали кошти, за які згодом придбають дороговартісні ліки.  

Триває війна шостий рік, триває наша допомога військовим. Волонтерство в медицині. Ланцюжок добрих справ з’єднав сьогодні студентів та викладачів кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського  з медичним підрозділом (старший медик роти - Катерина Джола) 72-ї ОМБр, яка зараз боронить нашу країну від російського агресора в Луганській області. Силами студентів 620, 519, 518 та 528 груп ми зібрали цілу посилку необхідних медикаментів, не забули і про смаколики. Від наших спонсорів з Канади (професор Богдан Бойчук та лікар Архіпова Надя) теж прийшла допомога. 

Кураторська 518 група з медикаментами для бійців на Сході України (2019 рік)

Доцент кафедри Т. О. Воронцова з кураторською групою студентів з передачею на Схід (2019 рік) 

Дякуємо всім, хто просто хотів зробити добру справу і не забуває про тих, хто воює на Сході країни. Дякуємо усім, хто допомагає. Слава Україні!

Викладачі кафедри з кураторськими групами взяли участь в святковій акції "Привітай бійця з Миколаєм". Опікувались підрозділом 72-ї бригади (Луганська обл). Останній тиждень перед святом учбова кімната доцента Тамари Воронцової нагадувала резиденцію святого Миколая, студенти – як ті янголятки, працювали: фасували, складали, підписували подарунки, святково оформляли ящики, спаковували в них подарунки.

Студенти 553, 524 кураторських груп пакують подарунки на Схід захисникам України (2019 рік) 

Розмова з кураторською групою (425), в якій було просто проведені паралелі – між їх студентським життям – і перебуванням їх ровесників і колег-медиків на передовій – в бліндажах, окопах під постійною загрозою життя. Як просто невеликий подарунок, записка, малюнок із словами підтримки дає джерело радості і надії простим солдатам і офіцерам. Не пройшло і пару днів - і є  три великих пакунка від 425 групи із 42 подарунками - для підрозділу 72 бригади.

Сувеніри, цукерки, шкарпетки від 618, 628, 326  груп, плакат з підтримкою та повагою до військових від 324 групи (2019 рік) 

324 група  напекла кексів (72 штуки!!!) і пряників (2019 рік) 

Всі подарунки поїхали в Луганську і Донецьку області до наших захисників. Як раз прилетять на свято св. Миколая. 

Доцент Тамара Воронцова у відділенні "Нова почта" з величезною кількістю різноманітних подарунків від наших прекрасних студентів 326, 324, 425, 553, 524 618, 628 груп (2019 рік)

Миколай заніс подарунки по адресу. Бійці 72-ї бригади дякують за подарунки студентам ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського та викладачам - кураторам кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією!

Бійці 72-ї бригади з подарунками від Миколая та студентів кураторських 326, 324, 425, 553, 524 618, 628 груп кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією (2019 рік)

25 жовтня 2019 року на Театральному майдані нашого міста відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню Spina Bifida і гідроцефалії. В заході взяли участь викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського – асистенти Глушко К.Т., Бурбела Е.І., Добровольська Л.І., Рогальська Я.В. та доцент Ярема Н М., а також студенти 3, 5, 6 курсів медичного факультету та представники громадської організації батьків дітей зі spina bifida «Сяйво духу» – Мар’яна Кошманюк та Ірина Хайєцька. Розщілина хребта або Spina Bifida – патологія, яка виникає на досить ранньому терміні (перші 4 тижні) вагітності, коли більшість жінок не знають, що вони при надії, внаслідок незакриття нервової трубки ембріона. Це призводить до різного ступеня пошкодження хребта та нервової системи. У майже 80% дітей в подальшому розвивається гідроцефалія. Проте, в більше, як 70% випадків, розвиток цієї вродженої вади можна попередити. Громадська організація «Об’єднання батьків дітей з розщілиною хребта і гідроцефалією «Сяйво Духу» спільно з науковцями кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, заручившись підтримкою активної студентської молоді медичного факультету, розповсюджувала буклети, календарики, стрічки, щоб інформувати тернополян про захворювання, шляхи їх профілактики, необхідність вживання фолієвої кислоти жінками дітородного віку, а також планування вагітності.

Розповсюдження інформації про Spina Bifida студентами - науковцями кафедри дитячих хвороб (2019 рік)

Учасники акції - дня інформації про Spina Bifida студенти - науковці кафедри дитячих хвороб та викладачі (2019 рік)

17 листопада 2019 року відзначався Всесвітній день недоношених дітей — Міжнародний день, встановлений Європейським фондом допомоги новонародженим (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI) у 2008 році. Студенти-старшокурсники 625 та 509 груп ТНМУ імені І.Я.Горбачевського спільно із викладачами кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією (доцент Ярема Н.М., асистенти Рогальська Я.В., Глушко К.Т., Бурбела Е.І.) взяли участь у Всеукраїнському флешмобі на підтримку дітей, що народилися передчасно. Зробили фіолетових пташок із оригамі, подарували педіатричному відділенню для недоношених безконтактний термометр, системи та катетери для найменших пацієнтів.

Участь у всеукраїнському  флешмобі студентів-старшокурсників 625 та 509 груп ТНМУ імені І.Я.Горбачевського спільно із викладачами кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією (доцент Ярема Н.М., асистенти Рогальська Я.В., Глушко К.Т., Бурбела Е.І.) на підтримку дітей, що народилися передчасно (2019 рік)

28 листопада 2019 року в актовій залі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відбулась прем’єра постановки «Ціаністий калій з молоком або без…» за однойменною п’єсою Х.Хосе Алонсо Мільян від театральної студії «Арт-драма». Захід відвідали 327 група –куратор доцент Мудрик У.М. та 363 група – куратор асистент Рогальська Я.В.

9 грудня 2019 року асистент Добровольська Л.І. з кураторською 326 групою відвідали показ драми «Ціна правди». Це історія про британського журналіста на ім'я Гарет Джонс, який відвідав Україну в 1933 році. Він один з перших розповів правду про Голодомор і сталінські репресії, описуючи побачений ним жах в публікаціях для Manchester Guardian і New York Evening Post. Кожен з нас повинен знати історію своєї нації, тому ми, як педагоги, маємо підтримувати пам'ять про важливі події нашої держави серед молоді.

Студенти 326 групи, куратор ас. Л.І. Добровольська на показі фільма (2019 рік)

Ось уже п’ять років поспіль всі зимові свята немислимі без вітань хористів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського та учасників театральної студії «Арт-драма». Щоразу вони готують нову програму щедрівок, колядок і вертепного дійства. Цього року також не обійшлося без дзвінкої коляди та віншувань. Хор нашого університету, до складу якого входять викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургєю і студенти кураторських груп, порадував чудовим виконанням відомих старовинних і нових щедрівок, прийшовши на базу нашої кафедри - областну дитячу клінічну лікарню. 

Учасники хору ТНМУ - студенти кураторських груп та викладачі кафедри в стінах дитячої областної лікарні (2020 рік)

28 січня 2020 року в актовій залі адміністративного корпусу Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відбувся концерт духовної музики «І слово сталося тілом і оселилося серед нас». Захід відвідали 327 група –куратор доцент Мудрик У.М. та 363 група – куратор асистент Рогальська Я.В. 30 січня 2020 року в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулося чудове дійство – «Українські вечорниці». У першій частині заходу глядачі переглянули виставу «Вечори на хуторі біля Диканьки або Ніч перед Різдвом» за однойменним твором Миколи Гоголя. У іншій частині заходу учасників очікували конкурси, ворожіння та частування.

10 березня 2020 року разом з кураторськими 326, 362, 425 групами медичного факультету до дня вшанування пам’яті Великого Кобзаря викладачі відвідали драматичну містерію «Тарас».

Студенти 362 групи, куратор доц. Л.М. Шульгай (2020 рік)

Студенти 326 групи, куратор ас. Л.І. Добровольська (2020 рік)

Студенти кураторських груп долучились до вакцинації від пневмококової інфекції дітям Тернопільської області, які хворіють на муковісцидоз.  Приймали участь в педіатричному огляді маленьких пацієнтів під керівництвом доцента кафедри, лікаря-інфекціоніста С. О. Никитюк в медичному центрі «NeoClinic», де проводилось щеплення.

 Студенти 528 групи Іван Дулюк та Захар Онищук  під керівництвом  доцента кафедри С. О. Никитюк приймали участь в огляді дітей перед щепленням (2020 рік)

Доцент кафедри, лікар-інфекціоніст С. О. Никитюк  з дітьми, хворими на муковісцидоз та студентка 630 групми Юлія Бандрівська   в медичному центрі «NeoClinic», де проводилось щеплення (2020 рік) 

В умовах карантину продовжується робота кураторів студентських груп. Так, 621 група під керівництвом куратора групи доцента кафедри Л. А. Волянської, допомагла забезпечити повноціннне харчування вихованців дитячого будинку «Малятко».

Головний лікар дитячого будинку «Малятко» доцент І. В. Кубей, студенти  621 групи та куратор групи доцент Л. А. Волянська з благодійною допомогою (2020 рік) 

Продовжується кураторська робота в 2021 році. Протягом місяця вихованці Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації навчаються мистецтву кулінарії й навичок з приготування капкейків, кейк-попсів, десертів в стаканчику та зефіру. У дружній атмосфері школярам допомагали  504 групи Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Діана Александрович, Ада Гуменюк, Юлія Ковалишин (куратор доцент Н. М. Ярема). Проект сприяє створенню дружньої комунікації школярів з особливими потребами, підвищенню їх практичних навичок в кулінарії, покращенню шансів самореалізації в даній галузі у майбутньому. Стирання бар'єрів між дітьми з особливими потребами та їх ровесниками, всебічний розвиток, підвищення соціальної активності та впевненості у собі і є метою проекту.

 504 група Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського з куратором доцентом Н. М. Яремою та вихованцями Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації на заняттях з кулінарії (2021 рік)

Студенти 525-ї групи медичного факультету Давид Андрухов, Ігор Герас, Оля Гетун, Вероніка Казьмірук, Віка Колодинська, Іра Красько, Назар Кулик, Максим Лук’яненко, Діма Осадчук, Олена Поворознік, Віола Свіржевська, Іванка Швед, Настя Шендера 12 березня 2021 року разом зі своїм куратором – доцентом кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамарою Воронцовою передали в Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни акрилові фарби, пензлики, художній папір різних розмірів, палітри для бійців, які проходять реабілітацію. У цьому лікувально-реабілітаційному закладі використовують ефективний метод психологічної реабілітації – арт-терапію. 

Студенти 525-ї групи медичного факультету Давид Андрухов, Оля Гетун, Вероніка Казьмірук, Віка Колодинська з куратором – доцентом кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамарою Воронцовою (в центрі) на благодійнийному проекті «Замалюй рану ветерану» (2021 рік)

Обладнання для арт терапії в благодійнийному проекті «Замалюй рану ветерану» (2021 рік) 

Ідея цієї благодійної ініціативи належить Тамарі Олександрівні. Вона упродовж тривалого часу є волонтером і багато зусиль докладає для допомоги воїнам сучасного українсько-російського збройного протистояння. Тамара Воронцова і до цієї акції співпрацювала з Рівненським госпіталем. Вона була вражена результатами застосування арт-терапії. Завдяки цьому методу психологічна реабілітація має високі показники. Такого відновлення потребує майже кожен боєць, щоб максимально ефективно повернутися в ритм і умови мирного життя. В акції благодійними внесками, на які було закуплено обладнання для арт терапії прийняли участь викладачі кафедри - професор Ольга Федорців, доценти Тетяна Гаріян, Павло Гощинський.

Малюнки, які створюють наші воїни під час арт-терапії в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни (2021 рік)

Студенти медичного факультету ТНМУ - Іван Луцик (208 група) та Уляна Дишко (204 група) провели заходи на тему "Імунізація, щеплення від коронавірусу" для учнів шкіл Волинської області: Ветлівського ліцею (Любешівський район), Волинського наукового ліцею-інтернату (м.Луцьк), Луцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Окрім того, у Ветлівському ліцеї була організована зустріч із педагогами, що бажали почути більше інформації про вакцини перед наступним етапом імунізації від COVID-19.  Заходи проходили у змішаному форматі, як онлайн так і вживу, учням розповідали про основні класи вакцин, доносили головні елементи стратегії вірусу в організмі людини, доповідали про сучасні різновиди  щеплень від коронавірусної хвороби. Окрім пасивного сприйняття інформації учні долучались до обговорення, задавали питання доповідачам, крім того наводили приклади неправдивої інформації про вакцини які вони зустрічали у соціальних мережах або ж чули від знайомих. Надіємось, що інформація надана у рамках даних заходів допоможе краще орієнтуватись у питаннях імунітету та вакцин, сприятиме захисту від інформації, що надходить з неперевірених джерел. Організатори висловлюють подяку адміністрації та працівникам закладів освіти, а також Світлані Олексіївні Никитюк за надану інформацію та допоміжні матеріали для лекцій, Марті Ігорівні Руденко за сприяння у організації. 

21 травня 2021 року в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського з візитом перебував Митрополит Київський та всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Епіфаній. Зустріч викладацького і студентського колективів ТНМУ відбулася в актовій залі адміністративного корпусу. В зустрічі прийняли участь студенти 502 кураторської групи кафедри (куратор доцент Мудрик Уляна Михайлівна).

Зустріч студентів з Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнішим Епіфанієм  (2021 рік)

24 жовтня - Міжнародний  день боротьби з полімієлітом.  Всесвітня організація охорони здоров'я  відносить поліомієліт, який спричинює дикий вірус, до тих інфекційних захворювань, які виявили здатність чинити серйозний вплив на здоров'я населення. Поліомієліт може швидко поширюватися в міжнародних масштабах  і тому входить до переліку подій, які можуть становити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я. Студенти мм-412, 621 груп під керівництвом доцентів Світлани Никитюк та Софії Левенець 23 жовтня 2021 року на клінічній базі кафедри провели акцію по запобіганню поліоміеліту. 

Акція до Міжнародого  дня боротьби з полімієлітомтуденти мм-412, 621 груп під керівництвом доцентів Світлани Никитюк та Софії Левенець) (2021 рік)

Студенти кураторських 321 і 323 груп з своїми  кураторами доцентами Олександрою Шульгай та Марією Кінаш привітали воїнів 56 бригади 37 батальйону з святом Миколая.

Студенти кураторських 321 і 323 груп з своїми  кураторами доцентами Олександрою Шульгай та Марією Кінаш з подарунками для воїнів (2021 рік)

Подарунки для наших захисників (2021 рік)

На виконання Указу Президента України №53/2022 "Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства" 16 лютого 2022 року на кафедрі був проведений День єдності. Ми продемонстрували свою чітку громадянську позицію з приводу військового вторгнення Російської Федерації на територію України.

Студенти ММ-404 групи на Дні єдності (2022 рік)

Студенти ММ-317 групи з викладачем доцентом Олександрою Шульгай (по центру, перший ряд) на Дні єдності (2022 рік)

Колектив кафедри дитячих хвороб - доцент Ігор Горішній, асистент Яна Рогальська, доценти Наталя Ярема, Тамара Воронцова, Леся Добровольська  (перший ряд) на Дні єдності (2022 рік)

Лютий 2022-війна.... Безпрецендентний приклад в історії людства обєднання всіх Українців в боротьбі за Батьківщину.

Студенти кураторських груп 26 лютого  під керівництвом доцента Тамари Воронцової звозять ліки для армії в Український дім в Тернополі (2022 рік)

Розбір хірургічних розхідників і відправка їх на місце розгортання військового госпіталю під Київом доцентом Тамарою Воронцовою та асистентом Володимиром Дживаком (2022 рік)

В 2022-2023 н. р. продовжується кураторська робота на кафедрі. Відбувся новий розподіл кураторських груп між викладачами кафедри.

Зустріч куратора ММ-413 групи доцента Тетяни Гаріян з студентами (2022 рік)

З нагоди Дня захисників і захисниць Украї́ни,  свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА  в нашому університеті традиційно проводиться благодійний ярмарок. Активно долучилися до цього заходу кураторські групи ММ-419 та ММ-414 кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією під керівництвом доцентів кураторів Світлани Никитюк та Тетяни Гаріян. Студенти випікали солодощі для благодійного ярмарку солодощів, який відбувся 27 жовтня 2022 р. 

 Студенти ММ-419 та ММ-414 груп на благодійному ярмарку (доценти куратори Світлана Никитюк та Тетяна Гаріян (2022 рік)

Підготовка до благодійного ярмарку студентамиММ-419 та ММ-414 груп   (2022 рік)

У новому навчальному 2023-2024 рр. відбувся розподіл кураторських груп між викладачами кафедри. Відбувся візит в театр доцента Світлани Никитюк з кураторською ММ-519 групою на втставу "Ісус. Син Божий".

Доцент Світлана Никитюк з кураторською ММ-519 групою під час відвідування театру (2023 рік)

Студенти медичного університету Настя Дячишин, Соня Ксьондзик та Діана Стадник разом з викладачами кафедри професором Оксаною Боярчук, доцентом Наталею Яремою,  асистентом Яною Рогальською займаються волонтерською діяльністю  в ГО "Центр Мій Світ",  який обєднує молодь із особливими потребами внаслідок інтелектуальних порушень та їх супроводжуючих.  Викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією 3-го жовтня 2023 року провели зустріч із молоддю з інвалідністю та їх матерями із центру ГО «Мій світ»; на заході запрошено психологиню, проведено підтримуючі бесіди для батьків та їх дітей, спілкувалися на хвилюючі для них теми. Студенти-волонтери грали різні цікаві ігри із молоддю.

Професор Оксана Боярчук, психолог центру, доцент Наталя Ярема, асистент Яна Рогальська на зустрічі в центрі ГО «Мій світ» (2023 рік)

Професором Оксана Боярчук, доценти Тамара Воронцова, асистент Яна Рогальська, доцент Наталя Ярема та молодь з особливими потребами та їх матері із центру ГО «Мій світ» (2023 рік)

Студентка Настя Дячишин з асистентом Яною Рогальською та доцентом Наталею Яремою з підопічними з ГО "Центр Мій Світ" (2023 рік)

Студенти медичного університету  з підопічними з ГО "Центр Мій Світ"(2023 рік)

Професор Оксана Боярчук, доценти Наталя Ярема та Світлана Никитюк з студентами кураторської 519 групи провели зустріч-консульнацію із батьками, які мають дуже складних дітей з вадами розвитку спинного мозку - спинно-мозковими килами (менінгомієлоцелє, менінгоцелє, спіна біфіда), спінальними ліпомами (ліпоменінгомієлорадикулоцелє), діастематомієліями, дермальними синусами, іншими комбінованими вадами розвитку хребта та спинного мозку. Організувано цей захід було спільно з головою батьківської асоціації Сяйво Духу і співзасновником ГО «Українська Асоціація Спіни Біфіди та Гідроцефалії» Марʼяною Кошманюк. 

Батьківська асоціація Сяйво Духу та ГО «Українська Асоціація Спіни Біфіди та Гідроцефалії» (2023 рік)

Професор Оксана Боярчук, доценти Наталя Ярема та Світлана Никитюк з студентами кураторської 519 групи на зустрічі-консульнації з батьками і дітьми з вадами розвитку спинного мозку (2023 рік)

Студенти створили аматорську презентацію - навчання елементам догляду за такими дітьми. Важливою маніпуляцією є катетеризація сечового міхура. 

Студенти ММ-519 групи показують принципи догляду за дітьми з вадами розвитку спинного мозку (2023 рік)

Студенти ММ-519 групи показують принципи догляду за дітьми з вадами розвитку спинного мозку (2023 рік)

Волонтери кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією та волонтерського центру ГО «Медики Майдану» опікуються  ГО "Центр"Мій Світ", яку очолює Марія Пишко. Це організація, яка об'єднує молодь з інвалідністю внаслідок інтелектуального порушення. Попри війну підтримки потребують не тільки військові, але і  особи з інвалідністю, яким потрібна соціальна реабілітація і адаптація в суспільному житті. Тому матеріальна допомога ( продукти, памперси, одяг, взуття) та психологічна підтримка від волонтерів надзвичайно важлива!

Волонтерська допомога центру ГО «Медики Майдану» для ГО "Центр"Мій Світ"(2023 рік)

Волонтерська допомога центру ГО «Медики Майдану» для ГО "Центр"Мій Світ"(2023 рік)

Подяка Доценту кафедри Тамарі Воронцовій від ГО "Центр"Мій Світ"(2023 рік)

Доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Воронцова разом із своєю кураторською групою ММ-520 відгукнулися на заклик університета щодо допомоги хворим дітям школи-санаторію у місті Радомишлі. У цьому закладі навчаються і проживають близько 200 дітей з 1 по 11 клас із важкими вадами серцево-судинної системи. У багатьох із них дуже складна доля, нема належного піклування батьків або ж воно відсутнє взагалі. Дякуючи допомозі 520-і групи підібрали багато одягу на різний вік дітей та передали у виховний відділ університету.

Студенти ММ-520 під керівництвом доцента Тамари Воронцової займаються волонтерською діяльністю для допомоги дітям школи-санаторію у місті Радомишлі (2023 рік)

Студенти ММ-520 під керівництвом доцента Тамари Воронцової займаються волонтерською діяльністю для допомоги дітям школи-санаторію у місті Радомишлі (2023 рік)

Студенти ММ-520 під керівництвом доцента Тамари Воронцової займаються волонтерською діяльністю для допомоги дітям школи-санаторію у місті Радомишлі (2023 рік)

Студенти кураторських груп викладачів кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією в 2024 році продовжують займатись волонтерською діяльністю на користь ЗСУ.

Студенти ММ-462 групи на волонтерській роботі (куратор доц. Волянська Л.А.). Склад гуманітарної допомоги ГО «Медики майдану» (2024 рік)

День  рідкісних захворювань відмічає світова наукова медична спільнота  -  29 лютого. З нагоди всесвітнього дня рідкісних захворювань, викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Наталя Ярема  і Яна Рогальська  із студентами ММ-511 групи провели просвітницьку акцію для учнів ТЗОШ №14 імені Богдана Лепкого 29 лютого 2024 року.

Студенти ММ-511 на Дні рідкісних захворювань в ТЗОШ №14 (2024 рік)

Студенти ММ-511 на Дні рідкісних захворювань в ТЗОШ №14 з викладачами кафедри Яною Рогальською та Наталею Яремою (2024 рік)

30 травня 2024 року у приміщенні бібліотеки ТНМУ відбулася зустріч, присвячена пам’яті Героїв, які загинули в російсько-українській війні. В зустрічі взяли участь студенти-медики ТНМУ, які зазнали однієї з найбільших втрат –  втрати батька на війні. Захід розпочався хвилиною мовчання за всіма полеглими за волю і незалежність України. Далі керівник центру виховної роботи та культурного розвитку поділилася світлинами полеглих героїв, зачитала спогади студентів про рідних. Ми маємо про них пам’ятати, адже ці спогади – це найдорогоцінніше, що залишається живим! 

Завідуюча кафедрою дитячих хвороб з дитячою хірургією на заході присвяченому пам’яті Героїв (2024 рік)

Викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією: доценти Світлана Никитюк, Софія Левенець, Тетяна Гаріян та Наталія Ярема на заході присвяченому пам’яті Героїв (2024 рік) 

У заході взяли участь викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією: професор Оксана Боярчук, доценти Тетяна Гаріян, Софія Левенець, Світлана Никитюк та Наталія Ярема. Професор Оксана Боярчук звернулася до студентів зі словами співчуття і підтримки та ознайомила присутніх з ініціативою Литовського університету. Вона зазначила, що з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, з перших днів українці відчули підтримку Литовського університету і персонально професора Арунаса Валіуліса, не тільки моральну, а й матеріальну. Протягом двох років війни за ініціативи професора Арунаса Валіуліса, який є співзасновником БО “Благодійний фонд “За безпечну медицину”, були ініційовані гранти допомоги для українців. До зборів коштів долучалися Литовські громадські медичні організації. Допомога надавалася багатодітним родинам (дружинам і матерям) військових, що загинули на фронті, багатодітним родинам (дружинам і дітям), у яких годувальник на фронті. 

Протягом 2023-2024 навчального року відбувались зустрічі кураторів зі студентськими групами.

Доцент Світлана Никитюк з ММ-519 в театрі (2024 рік)

Доцент Світлана Никитюк з ММ-519 - устрічаємо Новий Рік з надією на Перемогу (2024 рік)

За ініціативи студентів ММ-225 групи і за сприянням викладачів кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією доц. Наталії Яреми та Яни Рогальської перед Великоднем 03.05.2024 р. відвідали Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини «Малятко» зі смаколиками і подарунками. Студенти мали можливість погратися з дітьми на вулиці, а також вивчити особливості догляду за паліативними дітьми.

Студенти ММ-225 групи з дітьми будинка дитини «Малятко» (2024 рік)

Студенти ММ-225 групи з дітьми будинка дитини «Малятко» (2024 рік)

Студенти кураторської групи під керівництвом куратора доцента Тетяни Гаріян прийняли участь в благодійному ярмарку для ЗСУ.

ММ-628 на благодійному ярмарку (2024 рік)

Студенти кураторських груп в 2024 - 2025 н.р. продовжують активно приймати участь в благодійній допомозі сиротинцям. Дарують свою увагу та доброту діткам позбавленим уваги батьків. 

Студенти під керівництвом куратора доцента Тетяни Гаріян відвідали будинок «Малятко» із смаколиками та іграми для дітей (2024 рік)

Студенти під керівництвом куратора доцента Тетяни Гаріян відвідали будинок «Малятко» із смаколиками та іграми для дітей (2024 рік)

Студенти які навчаються на нашій кафедрі 25 жовтня 2024 року писали радіодиктант. Це справжня єдність українців. Ніколи ще наша мова не була такою актуальною у вивченні.  

Студенти ММ-607 пишуть радіодиктант (2024 рік)

Радіодиктант студентів (2024 рік)

Радіодиктант студентів (2024 рік)